Daha Google yayınlamadı: Xiaomi’den ‘kararlı’ Android 14 güncellemesi!

0

Xiaomi, Android 14 beta sürecini oldukça hızlı ilerletiyor. Halihazırda birden fazla modelinde Android 14 tabanlı MIUI 14 testlerini gerçekleştiren, şirket son olarak Xiaomi 13 için kararlı sürümü yayınlamaya başladı. Çin’den gelen bilgilere göre, Android 14 Beta’sına dayanan kararlı MIUI 14 arayüzü dağıtıma çıktı.

Xiaomi 13 ve 13 Pro, Android 14 Beta tabanlı kararlı MIUI 14 alıyor

Kararlı MIUI 14 güncellemesi, şu anda yalnızca Çin’deki Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri için mevcut. MIUI 14’ün kararlı versiyonu, Google’ın geçen hafta dağıtıma çıkardığı Beta 5 sürümüne dayanıyor.

Xiaomi 12T, Android 14 Beta programını başlatan cihaz olmuştu. Ancak ilk kararlı MIUI 14 güncellemesi Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri için sunuldu. Güncellemenin beta kullanıcılarına otomatik olarak dağıtıldığını belirtelim.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi 13T serisinin fiyatı ortaya çıktı!

MIUI 14, Android 14 tabanı üzerine şirketin kendi özelliklerini sağlayan en yeni arayüz. Çeşitli performans iyileştirmeleri, gizlilik geliştirmeleri ve özelleştirme seçenekleri getiriyor. Öne çıkan özellikleri arasında ise gelişmiş depolama kontrolü, yeni widget’lar, animasyonlar ve duvar kağıtları yer alıyor.

Android 14 Beta’sına dayanan kararlı MIUI 14 sürümü, şirketin beta testlerini tamamlamaya yakın olduğunu gösteriyor. Xiaomi 13 serisi için güncelleme, muhtemelen önümüzdeki aylarda küresel olarak dağıtıma çıkacak.

Öte yandan Xiaomi, MIUI 15 güncellemesini alan ilk cihazın Redmi K60 Ultra olacağını açıkladı. Yeni arayüz; daha fazla özelleştirme seçeneği, Google Material You arayüzünü temel alan minimalist bir görünüm ve MIUI 14’e kıyasla daha iyi pil ömrü sunacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz