Xiaomi bataryada sınırları zorluyor: %1 şarjla 1 saat!

0

Xiaomi, üst seviyeye hitap edecek Xiaomi 13 Ultra ile yapılmadık şeyleri test ediyor. 18 Nisan’da resmi olarak çıkması beklenen telefon, batarya performansıyla rakipsiz olabilir. Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni cihazın pil ömrünün önceki modele göre çok daha iyi olduğunu iddia ediyor. Hatta özel yongası sayesinde son yüzde 1 şarjın 60 dakikaya kadar dayanabileceğini söylüyor.

Xiaomi 13 Ultra batarya performansıyla şaşırtabilir

Xiaomi 13 Ultra batarya performansı konusunda Surge P2 ve Surge G1 yongalarına güveniyor. Çince olarak hazırlanan bazı tanıtım görsellerinde, yeni cihazın bataryasına dair ilginç özellikleri paylaşıldı. 13 Ultra’daki en önemli iyileştirmelerden biri, Surge P2 çipi olacak gibi duruyor. Bu yonga, tek hücrede 200W’a kadar süper yüksek şarj hızlarını destekliyor.

Serinin bir önceki modeli olan Xiaomi 12S Ultra, tek hücreli 120W hızlı şarj sağlayan, 100W’a kadar olan hızlı şarjın gövdesini daha küçük hale getiren Surge P1 çipine sahipti. Çipin boyutunun küçülmesi hem kasada daha fazla alana hem de daha gelişmiş bir soğutmaya imkan tanıyor.

Vivo X Fold 2 performansıyla çok konuşulacak! İşte özellikleri

Surge P2’nin yanında Surge G1 çipi de olacak. Bu yonganın temel olarak üç farklı işlevi var. Çinli üreticiye göre başlıca pil sağlığı ve pil ömrünü uzatma konusunda öne çıkıyor. Buna ek olarak 13 Ultra sahipleri, Surge G1 çipiyle pil güvenliğini milisaniye düzeyinde takip edebilecek.

13 Ultra’nın bataryasının en can alıcı noktası ise “acil durum uzun pil ömrü modu” olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, telefon şarjlarının çok daha uzun kullanabilecek. Xiaomi, telefonda bu mod açıkken son yüzde 1’lik pilin 60 dakika dayanabileceğini söyledi. Ancak modun açılmasıyla bazı özelliklerin de devre dışı kalacağını unutmamak lazım.

YouTube video

13 Ultra piyasadaki en büyük rakiplerinden olan iPhone 14 Pro Max’i gözüne kestirmiş gibi. Marka bu konuda özellikle işin kamera kısmına çok önem veriyor. Xiaomi 13 Ultra’da kullanılacak olan kamera teknolojileri için Leica Camera ile masaya oturdu. Bu kapsamda telefona özel bir kamera sistemi entegre edildi. Yeni kamera donanımı ile 13 Ultra, 14 Pro Max karşısına oldukça iddialı bir şekilde çıkıyor.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz