Xiaomi uyardı: Güvenlik ve performans için bu güncellemeyi kurun!

0

Xiaomi, en yeni amiral gemisi 13 Ultra için kritik bir güncelleme yayınladı. Kamera ve performans konusunda gözle görülür bir artış yaşatacak yeni güncelleme, Mayıs güvenlik paketini de içeriyor. Xiaomi ayrıca birkaç hatayı ve sorunu gidererek sorunsuz bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Xiaomi 13 Ultra güncellemesi ile ne değişti?

Xiaomi 13 Ultra için son güncelleme Çin’deki kullanıcılara sunuldu. Şu anda küresel pazarda mevcut olmasa da, güncelleme, performans ve güvenlik konusunda önemli yükseltmeler getiriyor. Ek olarak, ekran yenileme hızı ve pil ömründe yaşanan bazı sorunları da gidermey vadediyor.

Xiaomi ilk olarak oyunlarda yaşanan anormal kare hızı sorununu giderdiğini belirtti. 13 Ultra’da görülen bir hata, oyun sırasında mikrofon aktifken kare hızının düşmesine yol açıyor ve performans kaybı yaşatıyordu. Ancak güncelleme, mikrofon kullanımından bağımsız olarak kare hızının sabit kalacağını söylüyor.

Xiaomi, bir modele daha MIUI 14 verdi!

Düzeltilen başka bir hata ise cihazın aşırı ısındığını söyleyen bir uyarı mesajını ele alıyor. Güncelleme, uyarı mesajının yalnızca telefon gerçekten aşırı ısındığında gösterilmesini sağlayarak bu sorunu ortadan kaldıracak.

Öte yandan Xiaomi, işlemcinin ara sıra beklenmedik seviyede güç tüketmesini de giderdi. Bu paketle birlikte çok daha optimize edilmiş pil ömrü sunulacak. Kullanıcılar, cihazın güç yönetimine ince ayar yaparak daha iyi pil verimliliği alabilecek.

YouTube video

Hata düzeltmelerine ek olarak, Xiaomi 13 Ultra için bir güvenlik paketi de sunuldu. Google tarafından yayınlanan Mayıs paketini alan 13 Ultra, olası güvenlik açıklarına karşı koruma sağlayacak. Yeni güncellemenin henüz sadece Çin’de sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

Peki, sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz