Xiaomi 13 Ultra parçalarına ayrıldı!

0

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde en yeni amiral gemisi 13 Ultra’yı piyasaya sürdü. Dünyanın en parlak ekranına sahip olan akıllı telefon, Leica sensörlü dört 50 Megapiksel kamerasıyla öne çıkıyor. Yeni bir videoda ise Xiaomi 13 Ultra içi açıldı ve kasanın altındaki mühendislik gözler önüne serildi.

Xiaomi 13 Ultra’nın içinde ne var?

Çinli bir kullanıcı tarafından hazırlanan videoya göre Xiaomi 13 Ultra’nın parçalara ayrılması nispeten kolay görünüyor. Ekran paneli dahil tüm bileşenleri sorunsuz bir şekilde ayrılabiliyor. Parçalara kolay ayrılması ve hasar yaratmaması ise cihazın tamir edilmesinin kolay olacağına işaret ediyor.

Videodaki amiral gemisi, SK Hynix tarafından üretilen LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama birimlerine yer veriyor. Ayrıca cihazın kalbindeki Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ve batarya tüketimini yöneten özel bir Xiaomi P2 yongası öne çıkıyor. Ek olarak, kamera ve yonga seti çevresindeki bakır alaşımlı soğutma ünitesi dikkatlerden kaçmıyor.

13 Ultra, tanıtımdan 1 gün sonra güncelleme aldı!

Sökme videosu ayrıca ana kamera modülünün değişken diyafram açıklığını ve cihazın içindeki “buhar odası soğutma” teknolojisinin nasıl çalıştığını gösteriyor. Xiaomi 13 Ultra’da 6,73 inç Dolby Vision sertifikalı 2K+ ekran, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, 16 GB’a kadar RAM’e ve 1 TB depolama bulunuyor.

Kamera tarafında 50 Megapiksel ana kamerası ve 50 Megapiksel geniş açılı kamerası, 50 Megapiksel 3.2x periskop kamerası ve 50 Megapilsel 5x periskop sayesinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyması bekleniyor. Arka kamera 8K video çekebiliyor ve tüm kameralar Leica Summicron lenslere sahip.

YouTube video

Xiaomi 13 Ultra fiyatı:

  • 12 GB/ 256 GB: 5 bin 999 yuan/ 872 dolar
  • 16 GB/ 512 GB: 6 bin 499 yuan/ 945 dolar
  • 16 GB/ 1TB: 7 bin 299 yuan/ 1060 dolar

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz