Xiaomi 13 Ultra gerçek görüntüsü sızdı! İşte tanıtım tarihi

0

Xiaomi’nin üst düzey yeni cihazı 13 Ultra bir süredir gündemden düşmüyor. Resmi detaylar hala belirsiz olsa da, cihazla ilgili neredeyse her gün yeni bilgiler sızıyor. Son olarak Xiaomi 13 Ultra’ya ait hem gerçek hem de render görselleri paylaşıldı. Buna ek olarak, yeni modelin Nisan ayında tanıtılacağı iddia edildi.

Xiaomi 13 Ultra, Leica destekli dev kamerayla geliyor

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da ortaya çıkan fotoğraf, 13 Ultra’nın nasıl görüneceği hakkında fikir veriyor. Buna göre cihaz, deriden yapılmış arka kapağa ve yuvarlak şekilli bir kamera kurulumuna sahip. Leica destekli bu modülün, 1 inçlik Sony IMX 989 kamera sensörüne ve değişken diyafram açıklığına yer vermesi bekleniyor.

Sızan görüntünün aslında gerçek olma ihtimali yüksek. Çinli kullanıcılar, LED flaşın hemen üzerinde yalnızca prototip cihazlarda görülebilecek dairelerin olduğunu fark etti. Yani bu görsel, Xiaomi’nin yeni modeli aktif olarak geliştirdiğini gösteriyor. Ek olarak telefonda Xiaomi logosunun bulunmaması, prototip versiyon olma ihtimalini artırıyor.

Xiaomi 13T Pro bomba gibi geliyor! İşte ilk bilgiler

Kaynaklara göre Xiaomi ve Leica, 13 Ultra’yı devasa arka kamera halkasıyla ön plana çıkaracak. Kamera kurulumunun 6 farklı sensör tipine sahip olduğu söyleniyor. Bunlardan 4’ü muhtemelen arkaya bakan lenslerde yer alacak. Bu sensörler de cihazın kilit özelliklerinin başında gelecek.

Twitter’daki başka bir sızıntı, 13 Ultra lansman etkinliğinin 17 Nisan’da gerçekleşeceğini iddia etti. Çin’de yapılacak lansmana dikkat çeken poster, 18 Nisan’da ise satışların başlayacağını ortaya koydu. Yeni modelin global için tanıtılacağı tarih ise belirsiz.

YouTube video

Xiaomi 13 Ultra, akıllı telefon dünyası için heyecan verici bir cihaz olacak gibi duruyor. Deri arka kapağı ve Leica iş birliğiyle geliştirilen kamera kurulumu sayesinde cihazın üst seviye akıllı telefonlar arasında ses getirmesi bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz