Xiaomi 13 ve 13 Pro nasıl olacak?

0

Xiaomi 13 serisi, eski Çin lideri Jiang Zemin’in hayatını kaybetmesi nedeniyle ertelendi. Önceki günlerde akıllı telefonun teknik özellikleri ve tasarımı birçok kaynak aracılığıyla paylaşılmıştı. Son çıkay detaylarda Xiaomi 13 ve 13 Pro nasıl olacak?

Xiaomi 13 ve 13 Pro nasıl olacak?

YouTube video

Xiaomi 13 serisinin ertelenmesinin ardından önümüzdeki haftanın başlarında şirketin Xiaomi 13 modellerini tanıtması bekleniyor. Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre Xiaomi 13, 6.3 inç büyüklüğünde ve FullHD+ ekranla gelecek.

Akıllı telefon; 54 Megapiksel ana, 12 Megapiksel ultra geniş açılı ve 10 Megapiksel 3.2x optik yakınlaştırma ve OIS destekli üçlü kamera kurulumuyla gelecek. Ek olarak cihazda telefoto lens de bulunacak. Cihazın ön tarafında da bir adet 32 Megapiksel öz çekim kamerası yer alacak.

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da yer alan bir gönderide de Xiaomi 13’ün 67W hızlı şarjla desteklenen 4.500 mAh batarya ile geleceği paylaşıldı. Cihaz, mavi renk düz deri tasarımla gelirken diğer modellerde cam ya da seramik arka panel kullanılacak.

Xiaomi 13 Pro, 2K çözünürlüklü 6.73 inç büyüklüğünde ekranla gelecek. Telefon; OIS destekli 50 Megapiksel ana, 50 Megapiksel ultra geniş açılı ve OIS destekli 50 Megapiksel 3.2x optik yakınlaştırma telefoto lens kullanılacak. Xiaomi 13 Pro’nun ön tarafında klasik modelde de olduğu gibi 32 Megapiksel özçekim kamerası bulunacak.

Xiaomi 13’ün ek olarak 120W hızlı şarj destekli 4.820 mAh bataryaya sahip olacak. Modellerinin her ikisi de ek olarak 50W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarjı destekleyecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz