Xiaomi 14 serisi iddialı geliyor: Bir ilke imza atacak!

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen üreticilerinden Xiaomi, yılın sonuna doğru tanıtması beklenen Xiaomi 14 serisi ile son zamanlarda adından söz ettiriyor. Apple ve Samsung gibi büyük rakipleri endişelendiren yeni modellerin özellikleri ile ilgili önemli bir iddia ortaya çıktı.

Xiaomi 14 serisinin kalbinde hangi yonga seti yer alacak?

Şimdiye kadar sızıntıları ile heyecanlandıran Xiaomi 14 serisi, hem donanım hem de yazılım bakımından önemli yükseltmeler içerecek. Bu kapsamda kullanılacak yonga seti, Xiaomi 13 serisinde kullanılan çipten daha üst seviye olacak.

Xiaomi 14 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Yakın zamanda ortaya çıkan bir rapora göre Xiaomi 14 serisi, Qualcomm tarafından üretilecek Snapdragon 8 Gen 3 çipinden güç alacak ilk akıllı telefon olacak. Öyle ki yonga seti, söz konusu yeni akıllı telefonlar ile yakın zaman aralığında tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir – Orta segmenti tozu dumana katacak: Vivo V29e tanıtım tarihi açıklandı!

Xiaomi 14 serisi, sızıntılara göre kasım ayında sahne alacakken, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ise yarı iletken devinin ekim ayında düzenleyeceği Snapdragon Summit 2023 etkinliğinde tanıtılacak. Aktarılanlara göre bu çip, bir adet Cortex-X4, beş adet Cortex-720 ve iki adet Cortex-A520 ile birlikte toplamda 8 çekirdekten oluşacak.

Xiaomi 14 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Qualcomm’un etkinliğinin hemen ardından, aynı gün içerisinde Xiaomi’nin Android 14 tabanlı MIUI 15’i kullanıcı karşısına çıkarması ve kasım ayında gerçekleşecek tanıtım için biraz detay paylaşması bekleniyor. Öte taraftan Xiaomi 14 serisinin kutudan Android 14 tabanlı MIUI 15 ile çıkacağı söylentileri var.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve amiral gemisi akıllı telefonların yıldızı olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanan ilk cihaz, Vivo tarafından üretilen X90 Pro+ modeli olmuştu.

Xiaomi 14 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Bunun yanı sıra kasım ayında Vivo, Oppo ve ZTE gibi diğer markalar da sızıntıları ile uzun bir süredir merak uyandıran yeni akıllı telefonlarının tanıtımını yapacak. Bu nedenle önümüzdeki aylar, oldukça heyecanlı geçecek gibi görünüyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Xiaomi 14 serisinden beklentileriniz neler? Sizce yeni modeller, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile akıllı telefon pazarını sallar mı? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz