Xiaomi 14 serisi geliyor: “Mitolojik” kod adı ortaya çıktı

0
Temsili

Xiaomi, en yeni amiral gemisi ailesi Xiaomi 14 için çalışmalarını artırdı. Akıllı telefonların Çin mitolojisinden alınan kod isimleri ortaya çıktı. Listeleme göre Xiaomi 14 ailesi “Houji” ve “Shennong” kod adı ile görücüye çıkacak.

Xiaomi 14 modellerinin kod adı ne olacak?

Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’da görülen yeni listeleme, Xiaomi 13 serisiyle başlayan kültürün devam edeceğini gösteriyor. Daha önce Xiaomi 13 için Çin mitolojisinden “fuxi” ismini kullanan üretici, şimdi de Xiaomi 14’ü “Houji” ve “Shennong” kod adlarıyla geliştirmeye başladı.

Xiaomi 14 serisinin yenilik bir tasarıma ve kamera tarafında Leica iş birliğine yer vermesi bekleniyor. Bu konuda mitolojik terimler de bazı ipuçları veriyor. Sarı İmparator’un (Huang Di) torununun torunu olan ve tarımcılığı başlattığı düşünülen Houji, Çin’de yeniliği temsil ediyor. Yan İmparatoru olarak bilinen “Shennong” ise Çin’de bereket ile anılıyor.

MIUI 15 alacak ilk Xiaomi, Poco ve Redmi modelleri

Xiaomi 14 serisinin ön kamerasının 4K video desteğiyle geleceği söyleniyor. Arka tarafında ise periskop sensörünün kullanılması bekleniyor. İddialara göre yeni model; 3.9x optik yakınlaştırma ve 90 mm odak uzaklığına sahip bir periskop lens sunacak.

Serinin üst düzey telefonu Xiaomi 14 Pro ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden gücünü alacak. 5000mAh bataryadan beslenecek cihazda, 90W veya 120W hızlı şarj desteği olması bekleniyor.

YouTube video

Yeni ailenin bu yılın sonlarına doğru tanıtılması mümkün görünüyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz