Xiaomi 15 serisi beklenenden erken geliyor! İşte ilk bilgiler

0

Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi serisi için hazırlıklara başladığı bildirildi. Xiaomi 15 olarak adlandırılacak yeni serinin beklenenden daha erken tanıtılabileceği belirtildi. İddialara göre Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 4‘ten güç alan bir cihazı test etmeye başladı.

Snapdragon 8 Gen 4’lü Xiaomi 15 serisi neler sunacak?

Snapdragon 8 Gen 4’ün normalden daha erken piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu da Xiaomi’nin 15 serisine yönelik lansmanı geriye çekebileceği anlamına geliyor. Geçmiş lansmanlar genellikle Kasım veya Aralık aylarında yapılıyordu.

Xiaomi 15 serisinin seri üretimine Eylül ayında başlanacağı söyleniyor. Bu da muhtemelen Ekim veya Kasım gibi erken bir tarihte piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir – 1,5K ekran ve 120W şarj! iQOO Neo 9 Pro kilit özellikleri belli oldu

Teknik özelliklerle ilgili ayrıntılar hala çok az, ancak bazı sızıntılar Xiaomi 15’in 6,36 inç ekran boyutunu koruyacağını ortaya koydu. 15 Pro’nun ayrıca 14 Pro’daki 0,9 mm’lik çerçeveleri daha da incelteceği ve 0,6 mm’ye düşüreceği söyleniyor. Bu ekranın, kavisli 2K panele yer vermesi bekleniyor.

Xiaomi 15 ve 15 Pro’nun başta kamera olmak üzere pil ve şarj özellikleri gibi diğer alanlarda da yükseltme alacağını düşünüyoruz. Karşılaştırma yapmak gerekirse Xiaomi 14 serisinde 50 Megapiksel Leica kameralar, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve 120W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4 ile performansta artış sunması ve Xiaomi 15 serisinin de beklentileri karşılaması mümkün. Bu yılın sonlarına doğru lansman tarihi yaklaştıkça, Xiaomi 15 serisi hakkında daha fazla resmi ayrıntı da görebiliriz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz