Xiaomi’den 300W hızlı şarjı destekleyen telefon geliyor!

1

Xiaomi, son şarj teknolojisiyle akıllı telefon endüstrisinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Ortalama bir akıllı telefonu sadece beş dakikada şarj edebilen 300W süper hızlı şarj teknolojisi merak uyandırıyor. Çinli şirket, gerçekleştirdiği testlerde Redmi Note 12 Pro+‘ın bu teknolojiyi desteklediğini belirtti. Teknolojinin yakında seri üretime gireceği iddia edildi.

Xiaomi 300W hızlı şarj teknolojisi ile 5 dakikada tam dolum

Hızlı şarj teknolojisindeki yenilik, şarj cihazından telefonun şarj mimarisine ve bataryaya kadar uzanıyor. Xiaomi, 300W hızlı şarj için bataryalarda yeni bir tasarıma gideceğini ve yeni malzemeler kullanacağını söyledi. Şarj cihazı, 210W’lık olanlar ile aynı boyuta sahip olacak. Ancak buna karşılık güçte yüzde 43 artış (2,31 W/cm³ güç yoğunluğu) yaşanacak.

Xiaomi, yeni şarj mimarisi ile bağlantı noktasındaki ısınma sorununun çözüldüğünü ifade etti. Ayrıca şarj cihazının sıcaklığındaki artışın da yavaşlatıldığını belirtti. Yeni nesil çoklu şarj pompaları, ısınmayı önlemek için merkezi olmayan bir tasarıma sahip. Aynı zamanda 2 dakika boyunca maksimum akım gücü de sağlayabiliyor.

Redmi 300W süper hızlı şarj teknolojisi, akıllı telefon için dönüm noktası olacak. Akıllı telefonu yalnızca beş dakikada tamamen şarj edebilmesiyle, kullanıcılara daha fazla hareket kazandıracak. Şimdilik mobile özel olarak geliştirilmiş olsa da, bu teknolojinin dizüstü bilgisayarlar ve elektrikli arabalarda da uygulanabileceği düşünülüyor.

Ancak bu tür hızlı şarj teknolojilerinin güvenliği konusunda bazı endişeler var. Hızlı şarj, pil ve kullanıcı için tehlikeli olabilecek çok fazla sıcaklığa yol açıyor. Xiaomi ise yenilikçi tasarım ve yeni malzeme sayesinde bu sorunu çözdüğünü iddia ediyor.

YouTube video

Süper hızlı şarj teknolojisinin görücüye çıkacağı tarih ve hangi modelde sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak Redmi Note 12 Pro+’ın değiştirilmiş sürümünün bu teknolojiyi başarıyla test etmesi, seri üretime de uygun olduğunu gösteriyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz