Xiaomi rekor üstüne rekor kırdı! Yıl bitmeden kazandığı para belli oldu

0

Xiaomi, 2023’ün üçüncü çeyreğine ilişkin gelirlerini açıklayarak yıl içerisindeki başarısını devam ettirdi. Xiaomi, geçen yılın aynı dönemine göre önemli bir artış yaşayarak gelirleri 9,92 milyar dolara çıkardı. Daha da ilginç olarak, net kar bir önceki yıla göre yüzde 182 artarak 840 milyon dolar oldu.

Xiaomi gelirleri 9,92 milyar dolara çıktı

Xiaomi son yıllarda daha yüksek değerli ürün ve hizmetlere odaklandı, bu da net kârdaki artışın en büyük sebebi olarak görülüyor. Ayrıca yüzde 22’lik rekor brüt kar marjı da dikkat çekti. Şirket, son çeyrekte 17,8 milyar dolarlık bir nakit rezerv ile kapattı.

xiaomi 14 ozellikleri fiyati 3

Xiaomi’nin araştırma ve geliştirmeye yaptığı büyük yatırım, karşılığını vermeye devam ediyor. Ar-Ge harcamaları bir önceki yıla göre yüzde 22’lik bir artışla 700 milyon dolara çıktı.

İlginizi Çekebilir – 108 Megapiksel kamera, 1.000 nit parlaklık! Redmi Note 13R Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

“İnsan, Araba, Ev” stratejisini besleyen harcamalar, HyperOS’in de çıkışına tanık oldu. Bu yazılım, Xiaomi’nin ürün portföyündeki cihazları birbirine bağlamayı amaçlıyor.

Xiaomi 14 serisinin başarı lansmanıyla birlikte büyüyen akıllı telefon bölümü ise yüzde 16’lık rekor brüt marj yakaladı. Şirketin AIoT platformu şu anda 699 milyon cihazı birbirine bağlıyor.

xiaomi hyperos ozellikleri alacak cihazlar2 2

Xiaomi önümüzdeki yıl elektrikli otomobil sektörüne girerek küresel teknoloji pazarlarındaki rekabetini büyütmek istiyor. Son çeyrekte 9,92 milyar dolar kazanan şirketin önümüzdeki yıl neler yapacağı merakla bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz