Xiaomi bombayı patlattı: Popüler modeller için güncelleme yolda!

0

Xiaomi, güncelleme politika kullanıcıları sevindirecek bir değişikliğe gidiyor. Çin’de yapılan duyuruya göre artık birçok model için daha uzun süre güncelleme sağlanacak. Bu modellerden ilki ise 24GB RAM ve 1TB depolamasıyla dikkat çeken Redmi K60 Ultra olacak.

Xiaomi, Redmi K60 Ultra ve dahası için 4 yıl güncelleme verecek

Xiaomi, amiral gemisi cihazları için güncelleme konusunda yeni standartlar belirledi. 15 Ağustos’ta duyurulan Redmi K60 Ultra ile politikasında önemli bir değişikliğe gittiğini duyurdu. Açıklamanın en dikkat çeken yönü, K60 Ultra’nın dört yıllık Android yükseltmesinin yanı sıra beş yıl boyunca güvenlik güncellemesi alacak olması.

Redmi K60 Ultra, şirketin genişletilmiş yazılım desteğinden yararlanan ilk cihaz olacak. Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden gücünü alan modelde, 24GB RAM ve 1 TB dahili depolama sunulduğunu hatırlatalım. Oldukça güçlü bu modelin dört yıl boyunca yeni Android sürümü alması da, uzun ömürlü olmasını sağlayacak.

İlginizi Çekebilir – Redmi 12 5G Türkiye’ye gelir mi?

Bu hamle ile Xiaomi, yazılım desteği alanında sektör liderleriyle aynı seviyeye geliyor. Örneğin Samsung ve OnePlus, amiral gemisi cihazları için beş yıl güvenlik güncellemesi ve dört yıl Android yükseltmesi sunuyor. Google ise Pixel cihazlarına üç Android yükseltmesi ve beş yıl güvenlik paketi garantisi veriyor.

Xiaomi ayrıca Redmi K60 Ultra’nın alacağı MIUI sürüm yükseltmelerinden bahsetmedi. Bu da, genişletilmiş destek politikasının hangi modeller için uygulanacağını belirsiz hale getiriyor. Yeni güncelleme vaadinin şimdilik yalnızca Çin pazarı için geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor.

xiaomi güncelleme

Xiaomi yeni yazılım planını Çin’in ötesine taşımayı başarırsa, küresel olarak Samsung ve OnePlus gibi şirketlere rakip olabilir. Ayrıca güçlü modellerini yazılım ile destekleyerek daha uzun ömürlü kullanımlar sunabilir. 

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz