Xiaomi’den beş popüler model için HyperOS güncellemesi!

0

Xiaomi, MIUI arayüzünün yerini alacak HyperOS sistemini önümüzdeki aylarda amiral gemisi telefon ve tabletlerine sunmayı planlıyor. Yeni raporlara göre ise ilk aşamada beş cihazın Android 14 tabanlı şekilde HyperOS güncellemesine geçiş yapacak.

Xiaomi 13 Ultra, HyperOS güncellemesini alan ilk cihaz

HyperOS güncellemesini alacak ilk cihazın Xiaomi 13 Ultra olduğu ve dağıtımın Çin’de başlayacağı ifade edildi. Geri kalan modeller ise Xiaomi 13T, Xiaomi 12T, Xiaomi Pad 6 Max ve Redmi K60 Pro olacak.

Xiaomi 12T ve 13T’nin Avrupa pazarlarında HyperOS alacak ilk modeller olması bekleniyor. Ancak bölgesel kullanılabilirliğin 2024’te detaylandırılması mümkün.

İlginizi Çekebilir – HyperOS tanıtıldı! İşte özellikleri ve alacak cihazlar

Teknoloji devi ayrıca hem Çin hem de uluslararası cihazlarında HyperOS güncellemeleri için planlarını gösteren bir yol haritası paylaştı. Programa göre ilk parti akıllı telefonlar 2024 yılının ilk çeyreğinde yeni işletim sistemine kavuşacak.

Çinli üretici, HyperOS ile Android platformunda daha fazla bağımsızlık kazanmayı amaçlıyor. Android tabanlı kendi kullanıcı arayüzünü, hizmetlerini ve uygulama mağazasını geliştirdi. Dünya çapındaki Xiaomi kullanıcıları için sorunsuz ve özel bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.

xiaomi hyperos

HyperOS, daha modern bir görünümle ve yenilenmiş bir tasarımla piyasaya çıktı. Kontrol merkezi ve bildirim paneli yeniden tasarlandı, ayrıca birçok uygulama da iOS’a benzeyen bir stile sahip. Xiaomi’ye göre, bu arayüz değişiklikleri kullanılabilirliği artırmaya yönelik yapıldı.

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz