Xiaomi Mi 10 serisi için MIUI 14 yayınlandı!

0

Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T ve Mi 10 Ultra kullanıcıları bir süredir MIUI 14 güncellemesini almayı bekliyordu. Çinli şirket, 2020 yılında duyurulan seriye nihayet 13 tabanlı MIUI 14 dağıtmaya başladı. Xiaomi, Snapdragon 865’ten gücünü alan Mi 10, 10 Pro ve 10T modeli için Mart ayında MIUI 14’ü vereceğini onayladı.

Xiaomi Mi 10, 10T ve 10 Pro: Android 13 tabanlı MIUI 14 nasıl yüklenir?

Yeni güncelleme, Android 13’ü test etmek isteyen Xiaomi kullanıcıları için tatmin edici bir haber. Mi 10 serisi akıllı telefonlar 2020’de piyasaya sürüldü. AMOLED ekran, dikkat çeken kameraları ve yüksek sesli stereo hoparlörleriyle pazarda büyük etki yaratmayı başardı.

MIUI 14 güncellemesi, Mi 10 serisinin daha hızlı çalışmasını ve daha kararlı olmasını sağlayacak. Güncellemenin dağıtıma hazır olduğu onaylandı ve Xiaomi çok yakında global olarak erişime açacak. Mi 10 serisi için yapı numaralarının V14.0.1.0.TJACNXM ve V14.0.1.0.TJBCNXM olacağı belirtildi.

Xiaomi Yazılım Departmanı Başkanı Zhang Guoquan, daha önce Mi 10 serisinin MIUI 14’e güncelleneceğini duyurmuştu. Mart ayı sonunda dağıtılacak güncelleme ile bu duyuru doğrulanmış oldu.

Ancak MIUI yapı numarası V14.0.0.7.TJJCNXM olan Mi 10 Ultra güncellemesi henüz hazır değil. Güncelleme hazırlık aşamasında ve Xiaomi, Nisan ortasında yayınlanacağını onayladı. Mi 10 Ultra güncellemesinin Mi 10, Mi 10 Pro paketiyle aynı özellikleri ve geliştirmeleri sunması bekleniyor.

YouTube video

MIUI 14 neler sunuyor?

ShiftDelete.Net’teki habere göre yeni arayüzün önemli detaylarına artık hakimiz. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir çoğunu silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde, üçüncü parti uygulamaların güç tüketimlerinin yüzde 22 oranında azaltılacağına dikkat çekiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz