Patent ortaya çıktı: Xiaomi, üç yeni uygulama geliştiriyor!

0

Akıllı telefon bir yana akıllı saat pazarında da faaliyet gösteren Xiaomi ‘nin Watch 2 Pro adlı yeni bir model üzerinde çalıştığı daha önce sızmıştı. Merak uyandıran bu model için beklentiler artıyorken Xiaomi’nin üç yeni uygulama için patent aldığı ortaya çıktı.

Xiaomi ‘den akıllı saatler için üç yeni uygulama: MiHealthSleep+, MiHealthCare+ ve MiHealthSports+

Kısa süre önce ortaya çıkan bir bilgiye göre Xiaomi, European Union Intellectual Property Office (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) ya da kısa adıyla EUPO kurumundan üç yeni uygulaması için patent aldı.

İndirilebilir yazılımlar olarak tanımlanan MiHealthSleep+, MiHealthCare+ ve MiHealthSports+ adlı bu uygulamaların sağlık ile ilgili olduğu düşünülüyor. Peki bu uygulamalar tam olarak ne işe yarayacak?

İlginizi Çekebilir – 64 Megapiksel kamera ve 120Hz AMOLED ekran: Bütçe dostu Vivo T2 Pro tanıtıldı!

Söz konusu uygulamaların amaçlarının ne olduğu bilinmiyor. Fakat isimlerinden yola çıkarak bir tahminde bulunabilmek mümkün. Buna göre MiHealthSleep+ uyku ölçümü ve analizi için bir uygulama olabilirken MiHealthCare+ ise genel vücut analizi ve ölçümü sunabilir. MiHealthSports+ ise farklı spor modlarını barındıran, sağlık istatistiklerini tek bir alanda toplayan bir uygulama olabilir.

Xiaomi, Watch 2 Pro akıllı saatini 26 Eylül tarihinde duyuracak. Markanın bu vakitte demin sözünü ettiğimiz üç yeni uygulamayı da tanıtması bekleniyor. Tabii patent sayfasına henüz geliştirilme süreçlerinde oldukları görülüyor. Bu bağlamda, 26 Eylül değil de farklı bir tarihte de tanıtılabilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz