Xiaomi, MIUI’dan vaz mı geçiyor? İşte MIUI ve MiOS farkı

0

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir iddia, Xiaomi’nin MIUI arayüzü yerine MiOS sistemine geçiş yapacağını ortaya koydu. Son raporlar ise MiOS hakkında yeni detayları gözler önüne serdi. Buna göre şirket MIUI 15 güncellemesini yayınlamakta kararlı. Peki MiOS nereden çıktı?

MIUI 15 yolda ama Çin’e özel Xiaomi cihazları için MiOS tanıtılabilir

Xiaomi’nin uzun süredir geliştirdiği MIUI arayüzünü terk etmeyi ve MiOS adlı yeni bir işletim sistemi başlatmayı planladığını iddia etmişti. Ancak Xiaomiui, bu iddiaların perde arkasını keşfetti.

MIUI MiOS

Yeni raporlar, Xiaomi’nin MIUI’ı MiOS için emekliye ayıracağı iddiaları reddediyor. Buna görie şirketin MIUI 15 testlerini hala aktif olarak test ettiği ifade edildi.

İlginizi Çekebilir – Android 14 alacak modeller (Xiaomi, Oppo, Realme, Vivo)

Xiaomi’nin resmi sunucularından elde edilen kod parçaları, MIUI 15’in Xiaomi 14 serisi gibi yeni amiral gemilerinin yanı sıra Redmi K60 Pro ve Mix Fold 3 gibi telefonlarda test edildiğini gösteriyor. Bu da MIUI 15 geliştirmesinin devam ettiği anlamına geliyor.

MiOS’a geçiş olasılığı ise göz ardı edilmiyor. Ancak bu geçişin ilk olarak yalnızca Çin pazarındaki cihazları etkileyeceği düşünülüyor. Küresel pazarın “öngörülebilir gelecekte” MIUI güncellemeleri almaya devam etmesi bekleniyor.

Xiaomi tarafından resmi bir doğrulama yapılmadığı sürece, telefonunuzun yazılım desteğini kaybetmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. MiOS ile ilgili yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz