HyperOS için geri sayım başladı: Xiaomi, MIUI ismini resmen sildi!

0

Xiaomi bu haftanın başlarında tüm kullanıcıları şaşırtan bir adım atarak HyperOS’i tanıttı. MIUI arayüzünün yerini alacak HyperOS, Xiaomi 14 serisiyle birlikte sunulacak. 27 Ekim’de düzenlenecek lansman öncesinde ise MIUI isminin sosyal medyadan silinmeye başlandığı görüldü.

Xiaomi, MIUI hesaplarını HyperOS olarak değiştirdi

Çinli üretici, bazı resmi sosyal medya hesaplarını MIUI’den HyperOS’a dönüştürmeye başladı. Bu, yeni işletim sistemine yönelik etkinlik hazırlıklarının da sürdüğünün sinyalini veriyor.

Android tabanlı MIUI, yıllardır Xiaomi’nin akıllı telefonlarına ve diğer cihazlarına güç veren özelleştirilmiş bir işletim sistemi olmuştu. Ancak şirket kısa süre önce “tüm senaryolara uygun olması için” tasarlanan HyperOS adlı işletim sistemini piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi, HyperOS’li 14 serisini satışa çıkardı

Yeni işletim sisteminin bir parçası olarak Xiaomi, Çin’in sosyal medya platformu Weibo’daki MIUI hesabını HyperOS olarak yeniden adlandırdı. Bu, MIUI’den HyperOS’a geçiş için atılan ilk resmi adımlardan biri gibi görünüyor.

Ancak Xiaomi’nin bazı Weibo hesaplarında MIUI’lı isimlerin kullanıldığını belirtelim. Öte yandan şirketin Instagram ve Twitter gibi platformlardaki küresel MIUI sayfaları da hala eski ismi koruyor. Bu da HyperOS’in Çin’e özel olabileceği anlamına geliyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun ve Başkan Yardımcısı Alvin Tse, kısa süre önce MIUI’den yeni HyperOS’a geçişi doğruladı. HyperOS, Xiaomi’nin telefonlardan akıllı ev cihazlarına kadar çeşitli ürün portföyünü entegre eden birleşik bir ekosistem vadediyor.

Yeni işletim sisteminin ayrıntıları şimdilik belirsiz olsa da, bu ayın sonunda Xiaomi 14 lansmanıyla birlikte açıklanması bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz