Xiaomi’den beklenmedik hamle: MIX Flip için ilk bilgiler geldi!

0

Xiaomi, dikey olarak katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışan son şirket olabilir. Çin’den gelen yeni bilgiler, N7 isimli bir modelin geliştirilmeye başlandığını ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl duyurulan katlanabilir telefon Mix Fold 2 olarka adlandırıldığı için, yeni modelin Xiaomi MIX Flip adıyla gelmesini bekliyoruz.

Xiaomi MIX Flip Snadpragon 8 Gen 3’le duyurulacak iddiası

Son raporlar, “N7” olarak adlandırılan esrarengiz bir Xiaomi modelini ortaya koydu. Çin’de kaydedilen model numaralarını sızdıran kaynaklar, ilginç şekilde daha önce görülmemiş bir modeli yakaladı. Xiaomi 14 ve 14 Pro’yu “N3” ve “N2” kısaltmaları temsil ediyorken, “N7” kodu daha önce listelenmiyordu.

Xiaomi 14 ve 14 Pro, Çin pazarı için sırasıyla 23127PN0CC ve 23116PN5BC model numaralarını taşıyor. Küresel pazarda 23127PN0CG ve 23116PN5BG model numaralarıyla gelecek. Bu cihazların Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. Ayrıca lansman tarihi ise Kasım olarak belirlendi.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi 14 Pro’nun görüntüsü ortaya çıktı!

Digital Chat Station tarafından paylaşılan detaylar ise “N7” etiketli cihazı gösterdi. Bu cihazın eski bir modele sahip olmadığı bildirildi. Bu da Xiaomi’nin dikey olarak katlanabilir akıllı telefon pazarına girebileceğini gösteriyor. Cihazın potansiyel ismi ise Xiaomi MIX Flip olacak gibi duruyor.

Buna ek olarak, Xiaomi 14 Ultra’nın bu yılın Nisan ayında tanıtılan 13 Ultra’dan daha erken piyasaya sürülebileceği iddia edildi. Lansman tarihi paylaşılmasa da, Xiaomi 14 serisi beklenenden erken gelebilir.

YouTube video

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi 14 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacak. 4 nm üretim fabrikasyon sürecinden geçecek bu yonga setinde Adreno 4 GPU olması bekleniyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz