Xiaomi’den 7 Redmi/Poco modeline birden MIUI 14 sürprizi!

0

Xiaomi’nin en güncel arayüzü MIUI 14, tasarım ve performans iyileştirmeleriyle her geçen gün yeni bir modele geliyor. En iyi kullanıcı arayüzü deneyimini sağlama hedefiyle Xiaomi, şimdi Redmi Note 11 ailesi dahil olmak üzere yedi telefon için MIUI 14 güncellemesi dağıtmaya hazırlıyor.

Redmi Note 11 ailesi MIUI 14 güncellemesi alıyor

Android üreticileri arasında güncelleme performansıyla dikkat çeken Xiaomi, yeni arayüzünü geçtiğimiz yıldan bu yana birçok modeline getirdi. Son olarak Android 12 ve Android 13 tabanlı MIUI 14’ün yedi modele daha sunulacağı ortaya çıktı.

Redmi ve Poco modellerine verilecek yeni güncelleme, özellikle Redmi Note 11 ailesine odaklanıyor. Buna ek olarak Poco M5s’in de güncelleme alacağı bildirildi. Henüz şirketten resmi açıklama gelmedi, ancak önümüzdeki haftalarda bu modeller için MIUI 14’ün görücüye çıkması bekleniyor.

Xiaomi 14 Pro özellikleri sızdırıldı!

MIUI 14, hem Android 12 hem de Android 13‘ü baz alıyor. Çinli üretici, Google’ın Android sürümlerindeki optimizasyonları entegre ederek cihazların daha gelişmiş bir performans ve verimlilikle gelmesini sağlıyor.

  • Redmi Note 11 Pro 5G V14.0.1.0.TKCCNXM
  • POCO M5s V14.0.2.0.TFFMIXM
  • Redmi Note 11 V14.0.1.0.TGCMIXM
  • Redmi Note 11 NFC V14.0.1.0.TGKMIXM
  • Redmi Note 11S 5G V14.0.2.0.TGLMIXM
  • Redmi Note 11S V14.0.2.0.TKEMIXM
  • Redmi 10 V14.0.1.0.TKUEUXM

MIUI 14 neler sunuyor?

Xiaomi’nin yaptığı etkinlik ile birlikte yeni arayüzün önemli detaylarına artık hakimiz. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir çoğunu silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde, üçüncü parti uygulamaların güç tüketimlerinin yüzde 22 oranında azaltılacağına dikkat çekiyor.

Şirketin bir diğer iddiası ise sistem performansının ciddi oranda geliştiği yönünde. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 ikilisiyle birlikte sistem akıcılığı yüzde 88 oranında arttırıldı. Buna rağmen güç tüketiminde ise yüzde 16’lık bir iyileştirme mevcut. Her ne kadar sistem performansı yükseltilmiş olsa da Xiaomi verileri MIUI 14 sürümünün yüzde 23 oranla daha az alan kapladığını gösteriyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz