YouTube zorla reklam izletecek! Adblock yasağı başladı

0

YouTube, Premium olmayan kullanıcılar için reklam engelleme eklentilerini engellemeye başladı. Sosyal medyada yapılan yeni paylaşımlar, adblock kullanan kişilerin zamanlayıcı içeren yeni bir pop-up ile uyarı aldığını gösterdi. YouTube, kullanıcıları platformun reklamsız hizmetine abone olmaya teşvik ediyor.

YouTube, reklam engelleyici için zaman ayarlı uyarı veriyor

YouTube, adblock için önlemler almaya devam ediyor. Yeni bir açılır pencere ile kullanıcılara zaman ayarlı uyarılar veriyor. Menünün sağ üst köşesinde, şu anda ne kadar süreceği bilinmeyen bir geri sayım sayacı yer alıyor.

YouTube, bu pencere içerisinde Premium’a abone olmanın avantajlarını listeliyor. Ayrıca “YouTube Reklamlarına İzin Ver” ve “YouTube Premium’u Dene” şeklinde iki seçenek de sunuyor.

İlginizi Çekebilir – Android için en iyi internetsiz oyunlar

Son gelişme, YouTube’un Premium hizmetine daha fazla abone için zorlamaya devam etmesiyle geldi. Platform, kullanıcılardan, özellikle de reklam engelleyici kullananlardan önemli ölçüde negatif geri bildirim aldı. Buna rağmen YouTube’un reklam engelleme konusunda pes etmesi olası görünmüyor.

Öte yandan YouTube Premium’un fiyat artışları da gözden kaçmıyor. ABD’de yapılan zamlar sonrasında fiyatlar aylık olarak 13,99 dolara yükseldi. YouTube’un Türkiye’de de aynı oranda zam yapması durumunda beklenen fiyatlar şu şekilde:

Mevcut fiyatZam oranıOlası fiyat
Öğrenci planı19,49 TL%1422,21 TL
Bireysel plan29,99 TL%16,6734,99 TL
Aile planı59,99 TL59,99 TL

YouTube’da reklam engelleyici menüsünü atlamak için geçici çözümler bulunuyor. Örneğin bazı kullanıcıları farklı tarayıcılar ile YouTube’a girdiklerinde açılır menüyü görmediklerini söyledi. Ancak bunların uzun vadeli çözümler olmayabileceğini unutmamak gerekiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz