YouTube daha fazla Shorts videosu izlemenizi istiyor!

0

YouTube, Shorts videoları doğrudan masaüstü sürümüne yerleştirmeyi test ediyor. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre, masaüstünde görüntülenen YouTube videolarının sağ tarafındaki önerilerde Shorts videolarının olması dikkat çekti.

YouTube, masaüstünde daha fazla Shorts gösterecek

Standart olarak önerilen uzun biçimli videoların arasında, yatay olarak kaydırılabilen üç kısa videonun önizlemelerini içeren yeni bir “Shorts rafı” olduğu görüldü. Bu raf, Shorts markasını içeriyor ve çoğunlukla kullanıcının abone olduğu kanallardan veya videonun kanalından kısa videolar gösteriyor.

Bu yerleştirme ile masaüstü sürümde de Shorts izleme deneyimi artırılması hedefliyor. Platform ayrıca Shorts içeriğini doğrudan görünür hale getirmek de istiyor. Aslında şirketin TV arayüzlerinde bile Shorts’a öncelik vermek için çalışmalar yaptığını düşünürsek, bu oldukça makul duruyor.

Xiaomi’den onlarca modele HyperOS müjdesi! İşte tüm cihazlar

Teknoloji devi muhtemelen Shorts videolarının öne çıkarılmasının, şu anda günlük ortalama 70 milyar izlenen kısa video formatının daha fazla izlenmesine yardımcı olacağını umuyor. Ancak bazı kullanıcıları, bu hamlenin standart içerik oluşturucularını geri plana atacağından endişe ediyor.

Ayrıca YouTube’un asıl gücü olan standart videolar yerine, TikTok’un öncülük ettiği kısa video formatına çok fazla odaklandığı da söyleniyor. Ancak şimdilik Shorts bölümü, test aşamasındaki bazı masaüstü kullanıcılarıyla sınırlı gibi duruyor.

Öte yandan YouTube Reklam Yönetimi Direktörü Romana Pawar tarafından verilen bilgilere göre, platformda reklam gösterimleri değişiyor. Artık televizyonlarda izlenen uzun videolar için uzun reklam araları olacak.

Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz