Microsoft’tan müjde: Android uygulamaları Windows’a geliyor!

0

Microsoft ve Amazon arasındaki Windows 11 – Amazon Appstore anlaşması yenilendi. Android uygulama ve oyunlarını Windows 11’de test etme imkanı sağlayan bu mağazaya yüzlerce yeni yapım ekleneceği duyuruldu. Google Play Store’a kıyasla çok daha küçük olsa da, Amazon Appstore ile daha fazla uygulamaya emülatör kullanmadan erişmek mümkün.

Yüzlerce Android uygulaması Amazon Appstore ile Windows 11 yolunda

Amazon, Windows 11’deki Amazon Appstore’u tüm geliştiricilere açtığını duyurdu. Bu da Windows 11’e çok daha fazla Android uygulaması ekleneceğini işaret ediyor. Bu değişiklik, daha önce yalnızca belirli geliştiricilerle sınırlı olan Amazon Appstore’a, tüm geliştiricilerin uygulamalarını ekleme fırsatı sağlıyor.

Amazon Appstore, Google Play Store’a kıyasla daha küçük bir uygulama yelpazesine sahip. WhatsApp ve TikTok gibi popüler uygulamalar mevcut olsa da, Amazon Appstore’da özellikle oyun eksikliği bulunuyor. Araştırma firmalarına göre bu mağazada 11 bin, Google Play’de ise 3,5 milyon uygulama yer alıyor.

İlginizi Çekebilir – Android oyunlarını Windows’ta oynayın!

Son duyuru artık herhangi bir geliştiricinin mağazaya uygulama yükleyebileceğini gösteriyor. Bu da Amazon Appstore’un kullanılabilirliğinin artmasına yol açabilir. Özellikle uygulamalarını Appstore üzerinden Windows 11 kullanıcılarına sunmak isteyen geliştiriciler için büyük bir şans.

Amazon Appstore’un Windows 11’e entegrasyonu, Android için Windows Alt Sistemi (WSA) isimli bir paketle geliyor. Aynı araç, Windows 11’e sideloading (APK yükleme) desteği de kazandırıyor. Appstore’a göre biraz daha karmaşık olmasına rağmen, Android uygulamalarını Windows’ta test etme şansı veriyor.

İki şirket arasındaki anlaşma 2021 yılına kadar dayanıyor. Windows 11’deki Microsoft Store’a dahil edilen Amazon Appstore, doğrudan .apk dosyalarına destek getiriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz