Google müjdeyi verdi: Android oyunlarını Windows’ta oynayın!

0

Mobil oyun deneyimi son yıllarda daha büyük ekranlara taşınmaya başladı. Katlanabilir telefonlar ve tabletler ile birlikte genişleyen mobil oyunlar, artık resmi olarak Windows’ta oynanabiliyor. Google Play Games for PC nihayet Türkiye dahil olmak üzere Avrupa ülkeleri için erişime açıldı.

Google Play Games for PC Türkiye’de nasıl kullanılır?

Google, belirli bölgelerde düzenlediği beta programının ardından Google Play Games for PC’yi daha fazla ülkede erişime açtı. 42 ülke için düzenlenen yeni beta duyurusu, milyonlarca Windows kullanıcısının Google Play’e erişmesine fırsat tanıyacak.

Google Play Games şu anda Windows’ta 100’ün üzerinde oyunu destekliyor. Ancak şirket, yeni bölgelerin eklenmesiyle birlikte daha fazla oyunu kataloğuna dahil edeceğini söyledi. Tüm Android oyunları beta sürümünde mevcut olmasa da, kullanıcılara çeşitli kategorilerden yapımlar sunulacak.

Android’deki bu virüs 9 milyon cihaza bulaştı

Hizmet kapsamında sunulan oyunlar arasında 1945 Air Force, Blade Idle ve Cookie Run: Kingdom gibi popüler yapımlar masaüstü için optimize edildi. Ancak henüz kontrolcü desteğinin eklenmediğini, bu yüzden klavye kullanılmasının tavsiye edildiğini belirtelim.

Google Play Games oldukça düşük sistemlerde bile çalışabiliyor. Buna göre 10 GB depolama alanı ve minimum 8 GB RAM hizmeti kullanmak için yeterli. Ayrıca minimum 4 çekirdekli bir işlemcinin olması tavsiye ediliyor.

YouTube video

Bu hizmetin resmi olarak Windows’a eklenmesi, Bluestack gibi üçüncü parti Android emülatörlerine yönelik ihtiyacı ortadan kaldıracak. Ayrıca oyuncuların, sevdikleri mobil yapımlarını daha büyük ekranlarda oynamasına imkan tanıyacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz