Google’dan Android 13 için kritik güncelleme! İşte yeni özellikler

0

Google, Android 13 QPR3 Beta 3.1 güncellemesini dağıtıma çıkardı. Pixel telefonlar için sunulan yeni paket, birkaç hatayı düzeltmeyi ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Android 13 için sunulan son sürümden iki hafta sonra gelen bu güncelleme, Google’ın Android 14 öncesi yeni özellikler üzerinde çalıştığını gösterir nitelikte.

Android 13 QPR3 Beta 3.1 neler vadediyor?

Android 13 QPR3 Beta 3.1’in Mayıs 2023 güvenlik güncellemesiyle birlikte dağıtıma çıkması bekleniyor. Güncelleme, uygulamaların çökmesine neden olan sorunlar, aşırı pil tüketimi ve kullanıcı arayüzünü etkileyen bellek sızıntıları dahil olmak üzere çeşitli düzeltmeler içeriyor.

Yeni güncelleme Pixel telefonlarına sunulacak. Google, QPR3 Beta 3.1 güncellemesini Pixel 4a, Pixel 5 and 5a, Pixel 6 ve Pixel 7 serisi akıllı telefonlar için kullanıma sundu. Ancak Pixel 7 Pro, özel olarak dokunmatik ekran konusunda düzeltme aldı.

QPR3 Beta 3.1 ile paylaşılan detaylar şu şekilde:

  • Çeşitli kararlılık sorunları düzeltildi.
  • Bildirim gölgesindeki ilk bildirimin takılmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Sistem kullanıcı arayüzünü etkileyen bellek sızıntısı düzeltildi.
  • TalkBack açılıp kapatıldıktan sonra devam etmemesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Uygulamaların çökmesine neden olan kullanıcı arayüzüyle ilgili sorunlar düzeltildi.
  • Kamerayı kullanırken cihazın çökmesine neden olabilecek sorunlar düzeltildi.
  • Aşırı güç tüketimine neden olan sorunlar düzeltildi.
YouTube video

Daha önce sunulan Android 13 QPR3 Beta 1 güncellemesi ise Mart ayının Feature Drop yamasını içeriyordu. Bu, Google’ın son aylarda Android 13 için birçok yenilik sunduğu anlamına geliyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz