Kullanıcılar öfkeli! Android 14 ile sevilen bildirim özelliği kaldırıldı

0

Google, Android 14 ile daha kolay bir kullanım sunmak istiyor. Bu kapsamda işletim sistemine bazı kısayollar da eklenmiş durumda. Ancak Android 14 güncellemesi yapan kullanıcılar, önceki sürümlerde bulunan bir uygulama bildirimi özelliğinin kaldırıldığını fark etti.

Android 14 ana sayfada uygulama bildirimi göstermeyi bıraktı

Android 13 ve önceki sürümlerde kullanıcılar, ana ekranlarda bir uygulama simgesine uzun basarak o uygulamanın bildirimlerini görüntüleyebiliyordu. Birden fazla bildirim varsa en üstteki bildirimin özeti görüntüleniyordu. Bildirime dokunulduğunda açılıyor, kaydırıldığında ise bildirim kapatılıyordu.

Bu kısayol, Android kullanıcılarının uygulamayı açmadan bildirimleri hızlı şekilde kontrol etmelerine olank tanıyordu. Ancak Android 14 ile birlikte ana sayfada uygulama bildirimleri kaldırılmış durumda.

İlginizi Çekebilir – Video izlemeye son! Google Bard’a YouTube dopingi

Uygulama simgesine basıldığında artık uygulama kısayolları, uygulama bilgileri, uygulamayı duraklat ve widget seçenekleri gösteriliyor. İlk olarak Android 14 beta sürümünde fark edilen bu değişiklik, kararlı Android 14’e de taşınmış gibi görünüyor.

Uygulama üzerinden bildirimlerin görüntülenememesi ise kullanıcıların tepkisine yol açtı. Şikayetlerle ilgili olarak Google ise bu tasarım değişikliğinin kasıtlı olarak yapıldığını dile getirdi, ancak sebebinden bahsetmedi.

Bu beklenmedik değişiklik, ana ekranda hızlıca bildirimleri görüntüleyen kullanıcıları üzmüş durumda. Ancak Google’ın tepkilere kulak verip Android 14’le kısayolunu eski haline getirip getirmeyeceğini göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz