Video izlemeye son! Google Bard’a YouTube dopingi

0

Google, ChatGPT rakibi yapay zeka asistanı Bard için video desteği sunmaya başladı. Yeni güncelleme, Bard’ın YouTube videolarını analiz etme yeteneğini ele alıyor. Buna göre yapay zeka artık video içeriğini gerçek zamanlı olarak anlayacak ve sorularınızı cevaplayabilecek.

Google Bard, YouTube videolarını yorumlayabilecek

Bard’ın daha önce YouTube videolarını değerlendirme özelliği bulunuyordu. Ancak videoların görsel ve işitsel öğelerini inceleme yeteneğine sahip değildi. Sadece altyazılar üzerinden yorum yapabiliyordu. Son güncelleme ile Google Bard, YouTube videosunda neler olup bittiğinin ayrıntılarını anlatabiliyor.

Google tarafından verilen örneğe göre, bir kullanıcı Bard’a yemek tarifi sorabilir. Buna göre yapay zeka, “zeytinyağlı kek” tarifi için YouTube’da ilk çıkan videoda kaç yumurta olduğunu yanıtlayabiliyor. Videoyu analiz eden Bard, görsel sunumu ve sayıları anlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir – Google’ın “ChatGPT katili” yapay zekası ne kadar iyi?

Google’ın sunduğu diğer örnekler arasında, onarma videosu yer alıyor. Bard, videoda kullanılan araçları anlatabiliyorken aynı zamanda seyahat videosunda ise konumların listesini çıkarabiliyor.

Şirketin açıklamasına göre yapay zeka ile artık video içeriğini ayrıştırabilir ve ilgili ayrıntıları sorabilirsiniz. Bu, kullanıcıların YouTube videolarıyla daha derin bir etkileşime geçmesine imkan tanıyacak.

Bard’ın yeni video anlama işlevi; eğitim odaklı videolar için dönüm noktası haline gelebilir. ChatGPT’te henüz böyle bir destek bulunmuyorken, yapay zekaların daha kapsamlı tartışmalara girmesine olanak tanıyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz