iPhone’da yıllardır olan özellik nihayet Android’e geliyor!

0

Android cihazları nihayet batarya sağlığı hakkında bilgiler sağlayan bir özellik alıyor. Geliştiriciler tarafından Android 14 Beta 2’de keşfedilen yeni bir kod, batarya uygulamasının genişleyeceğini gösteriyor. Google, Android 14 ile birlikte batarya sağlığını ele alan bir uygulama sunabilir.

Android 14, batarya sağlığı takip etme uygulaması alabilir

Yeni Android sürümünde bataryayla ilgili önemli bir değişiklik olması bekleniyor. Buna göre Android 14, BatteryManager API’ı kullanıma sunacak. Bu da akıllı telefonun batarya ömrü hakkında kullanıcıya resmi olarak daha fazla bilgiye verecek.

BatteryManager API, bir cihazın piliyle ilgili ayrıntılar sağlamak için tasarlandı. Bu detaylar arasında şarj durumu, üretim tarihi, ilk kullanım tarihi, şarj politikası ve pilin genel sağlığı olacak. Bu, kullanıcıların batarya performansını takip etmelerine izin verecek.

Android ve wearOS’a yeni özellikler geldi! Dikkat çeken dark web detayı

BatteryManager API, Android 14 Beta 2 veya üzeri sürümlerde çalışan Pixel modellerinde şu anda kullanılabiliyor. Android için bu çığır açan API, geliştiriciler tarafından bir uygulamaya da dönüştürüldü. Bu uygulama, kullanıcıların cihazlarının güç yönetimi hakkında derin raporlar sunuyor.

Pil durumu verilerinin doğruluğunun değişebileceğini belirtmek gerekiyor. Ancak Google tarafından batarya takibi için yeni bir özellik eklenmesi dikkat çekiyor. Android 14’te görülmüş olsa da, tüm kullanıcılara Android 15’te de sunulabileceği iddia edildi.

Android 14 Beta 2.1UPB2.230407.019 yapı numarası ile Pixel model akıllı telefonlar için kullanıma sunuldu. Güncellemeyi, Ayarlar uygulamasında Sistem > Sistem Güncellemeleri bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz