Android ve wearOS’a yeni özellikler geldi! Dikkat çeken dark web detayı

0

Google, Android ve WearOS cihazları için yeni özellikler geliştirdiğini duyurdu. Farklı ihtiyaçlara hitap eden bu yenilikler, kullanıcı deneyimini artırmayı vadediyor. Yeni özellikler arasında emojileri birleştirmeden Spotify DJ desteğinin akıllı saatlere gelmesine kadar geniş çapta yenilikler sunuluyor.

Android emoji birleştirme, Gmail kontrolü ve yeni widget desteği alıyor

Google, Android 13 ve WatchOS 2.10’la birlikte bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor. Google tarafından sunulan dikkate değer özellikleri aşağıda ele aldık.

Android için emoji birleştirme

Android kullanıcıları artık Gboard’a entegre bir özellik olan Emoji Kitchen ile yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilir. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar farklı iki emojiyi birleştirebilecek.

Gmail için Dark Web taraması

Google, kullanıcı gizliliğini artırmak için dark web’de Gmail hesaplarını kontrol etme özelliği geliştirdi. Şimdilik sadece ABD’de erişilebilen bu tarama, e-posta adreslerinin güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini tespit edecek.

WearOS için Spotify Kısayolu

WearOS, Spotify kısayolunun kullanıma sunulmasıyla müzik ve podcastleri artık doğrudan saatlere getirecek. Bu entegrasyon, kullanıcıların çalma listelerini, podcast’leri ve müzikleri akıllı saatlerinden kontrol etmelerini sağlayacak.

Widget desteği genişliyor

Google, Android için üç yeni widget sunuyor. Google TV widget’ı, kişiselleştirilmiş film ve TV programı önerilerine telefondan erişim sağlayacak. Google Finans widget’ı, kullanıcıların seçilen hisse senetlerini ana ekrandan takip etmelerini mümkün kılacak.

Son olarak Google Haberler widget’ı ise günlük manşetleri düzenleyerek kullanıcıların ilgi alanlarındaki en son gelişmelerden haberdar olmalarına izin verecek.

Android için yeni tehlike: Bilgileriniz saniyeler içinde çalınabilir!

Android için yeni özellikler önümüzdeki haftalarda Android ve WearOS sahiplerine sunulacak. Ancak bazı yeniliklerin belirli bölgeler ile sınırlı kalacağını hatırlatmak gerekiyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz