Android 14 Beta 1.1 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

0

Google, Android 14’ün kararlı sürümünü duyurmadan önce geliştiriciler için beta versiyonları sunmaya devam ediyor. Yazılım devi, birkaç hafta önce kullanıma açılan Android 14 Beta 1’de bulunan birkaç hatayı gidermek için Android 14 Beta 1.1 güncellemesini dağıtmaya başladı.

Android 14 Beta 1.1 ile kritik hatalar giderildi

Beta 1 sürümü aslında 12 Nisan tarihinde dağıtıma çıkmıştı. Ancak geliştirici betasındaki bazı hatalar, gelecek ay planlanan Beta 2’yi bekleyemeyecek kadar göze batıyordu. Şirket, test kullanıcılarını dinleyerek ara güncelleme yayınlamaya karar verdi.

Güncelleme, Android Beta Programına kayıtlı cihazlar için dağıtıma çıktı. Şu anda Android 14 Beta testlerinin Pixel 6 serisi (Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a) üzerinden yürütüldüğünü belirtmek gerekiyor. Yeni güncelleme, UPB1.230309.017.A1 ve UPB1.230309.017 sürüm numarasıyla dağıtılıyor.

Android 14 ile 14 yıllık alışkanlık değişiyor! İşte o özellik

Google, yeni sürümde bazı kritik hataları giderdi. Bunlar arasında bazı uygulamalardan bildirim gelmemesi, kamera uygulamasını kullanırken cihazın yanıt vermemesi ve sistem kararlılığını içeren sorunlar yer alıyordu.

  • Ayarlar uygulamasından veya ana ekrandan Duvar Kağıdı ve Stil ekranına erişmeye çalışırken sistem kullanıcı arayüzünün çökmesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Parmak izi kilidinin kullanılmasını engelleyen sorunlar düzeltildi.
  • Durum çubuğunun mobil ağı göstermemesi sorunu düzeltildi.
  • Bazı durumlarda bir SIM kartın veya eSIM’in algılanmasını veya etkinleştirilmesini engelleyen sorun düzeltildi.
  • Smart Lock etkinleştirildiğinde, kilit ekranında sürekli bildirim görüntülemesine neden olan sorun düzeltildi.
YouTube video

Beta 1.1 ile önemli değişiklikler sunuluyor olsa da, ara güncelleme olduğunu unutmamak lazım. Önümüzdeki ay çıkacak olan Beta 2 sürümünü, Android 14 beta programı için önemli değişiklikler ve özellikler getirecektir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz