Android 14’ün ilk beta sürümü yayınlandı! İşte yeni özellikler

0

Google, Android 14 çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki ay tanıtılacak işletim sistemi, geçtiğimiz günlerde geliştiriciler için yayınlandı. Bugün ise beta kullanıcılarına sunuldu. Peki Android 14 Beta 1 sürümünde neler yeni? İşte Android 14 ile gelecek yeni özellikler…

Android 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Google, Android 14’ü yayınlamadan önce son testlerini yapıyor. Bugün yayınlanan Android 14 Beta 1 ile eylül ayında yayınlanacak kararlı sürümde yer alacak yeni özellikler belli oldu. O halde bu özelliklere yakından bakalım.

Uygulama izinleri için yeni seçenekler

Android 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Android 14 Beta 1’de keşfedilen ilk yeni özellik, güvenlik ve gizlilik bölümünden. Bu özellik sayesinde uygulamalar galerinize erişmek istediklerinde, yalnızca belirli fotoğraflara veya tüm görsellere erişebilmeleri için kısmi bir yetki verebilirsiniz. Bu özellik, sizin gizliliğiniz ve güvenliğiniz için yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir – Android 14’ün kolaylık sunacak özelliği ortaya çıktı!

Kendi duvar kağıtlarınızı tasarlayabileceksiniz

Android 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Android 14 ile birlikte gelecek Emoji Lab adındaki uygulama sayesinde kendi duvar kağıtlarınızı tasarlayabileceksiniz. Bu uygulama, farklı desen ve şekiller içerecek ve bu öğeleri kullanarak baştan sona kendi tasarımlarınızı yapabileceksiniz. Bu sayede kendi zevkinize uygun, tamamen özelleştirilebilir duvar kağıtları oluşturabileceksiniz.

Yeni Temalar

Android 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Android 14 ile birlikte birçok yeni tema kullanıma sunulacak. Bu temalar iki gruba ayrılacak: Duvar kağıdı ile uyumlu ve özel renkli temalar. Duvar kağıdı ile uyumlu temalardan birini seçtiğinizde, arka planda bulunan görselle uyumlu bir tema otomatik olarak seçilecek. Ayrıca Emoji Lab uygulaması ile entegreli şekilde çalışacak.

Belge ve görsel paylaşımları için yeni seçenekler

Bir belgeyi veya görseli paylaşmak istediğinizde, artık daha fazla seçenek olacak. Dosyayı diğer insanlarla paylaşabilmek için bağlantısını kopyalayabileceksiniz. Ayrıca WhatsApp, Google Mesajlar ve Google Chat’teki kişileriniz ile kolayca paylaşabileceksiniz.

Google’ın 10 Mayıs’ta gerçekleştireceği I/O 2023 etkinliğinde Pixel 7a, ChatGPT rakibi Google Bard ve yeni işletim sistemi Android 14 tanıtılacak. Teknoloji devi tarafından paylaşılan takvime göre Android 14, tanıtımdan hemen sonra beta kullanıcılarına sunulacak. Yıl sonuna doğru ise kararlı sürüm çıkacak.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz