Android 14 Beta 3 yayımlandı! İşte yenilikler

0

Google, Android 14 ile ilgili çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kararlı sürüme birkaç ay kaldı ve şirket, yeni işletim sistemini kusursuz olarak sunmak için sürekli testler yapıyor. Bugün ise Google, Android 14 Beta 3 sürümünü yayımladı. Peki neler değişti?

Android 14 Beta 3 yenilikleri: Duvar Kağıdı ve Stil arayüzü değişti!

Google, Android 14’ün her yeni güncellemesinde daha fazla özelleştirme seçeneği sunuyor. Bu sayede kullanıcı deneyimini yükseltmek isteyen şirketin Beta 3 sürümünde de bunu devam ettirdiğini görüyoruz.

Android 14 Beta 3 yenilikleri: Duvar Kağıdı ve Stil arayüzü değişti!

Android 14’ün Beta 3 sürümünde, telefonun Ayarlar uygulamasında Arkaplan ve Stil bölümünde gözle görülür arayüz değişiklikleri bulunuyor. Özellikle Kilit Ekranı ve Ana Ekran için ayrı sekme seçeneklerinin eklenmesi dikkat çekiyor. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, her iki ekranı da birbirinden bağımsız olarak özelleştirebilecek.

Öte yandan yeni sürümle birlikte kilit ekranındaki saat için tasarım seçeneklerinin sayısı dokuza çıktı. Bu yeni tasarımların yedisinde farklı bir yazı tipi kullanılıyor. Ayrıca, saat yazısının rengini ve boyutunu ayarlamak artık mümkün. Önceden yalnızca iki tasarım seçeneği sunuluyordu, ancak şimdi daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

Son olarak Beta 3 ile birlikte kilit ekranındaki erişilebilirlik kısayollarını da artık özelleştirebilmek mümkün. Öyle ki Sessize Alma, Rahatsız Etmeyin modunu aktif etme, el feneri ve QR kod tarayıcı ve daha araç arasından seçim yaparak, bu kısayolları düzenleyebilirsiniz.

Android 14 Beta 3, Pixel model akıllı telefonlar için dağıtılmaya başlandı. Ne yazık ki şu anda erişebilen cihaz sayısı oldukça sınırlı. Kararlı sürüm ile birlikte model yelpazesi artacaktır.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Android 14 işletim sisteminden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz