Android 14 Beta 4 çıktı! Kararlı sürüm öncesi son güncelleme

0

Google’ın en yeni Android sürümü için geliştirme süreci devam ediyor. Bu kapsamında Nisan’da başlayan beta programının dördüncü aşamasına geçildi. Google, Pixel modelleri için Android 14 Beta 4‘ü yayınladı. Beta 4, muhtemelen Android 14’ün kararlı sürümü öncesinde son büyük sürüm olacak.

Android 14 Beta 4 neler getiriyor?

Android 14 Beta 4 şu anda Pixel 4a 5G’den Pixel Fold’a kadar tüm Pixel cihazları için dağıtıma çıkmış durumda. Google, Android 14’ün kararlı sürümünü Ağustos ayında yayınlamayı planlıyor. Bu nedenle son beta, genel kullanıma sunulmadan önce yeni özellikleri ve hata düzeltmelerini test etmek için iyi bir fırsat

Yeni beta ile birlikte Temmuz güvenlik güncellemesi ve çok sayıda hata düzeltmesi de Pixel sahiplerine sunuldu. UPB4.230623.005 yapı numarasıyla gelen güncelleme, cihaz modeline göre değişiklik gösterse de, yaklaşık 200 MB boyutunda.

İlginizi Çekebilir – Android kullanıcıları, Hareketli Emojiler özelliğine kavuşuyor!

Android 14 Beta 4’teki yeni özelliklerden bazıları şu şekilde:

  • Kullanıcılara gizlilik ayarları üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni bir gizlilik panosu.
  • Hangi uygulamaların bildirim gönderebileceğini kontrol etmeyi kolaylaştıran yeni bir bildirim izin sistemi.
  • Kullanımda olmayan uygulamalar için izinleri yönetmenin yeni bir yolu.
  • Android 14’ün pil ömrü ve performansında iyileştirmeler.
  • Bildirimler, VoIP uygulamaları ve her zaman açık ekran özelliği ile ilgili sorunlara neden olan bazıları da dahil olmak üzere bir dizi hata düzeltildi.

Eğer Pixel kullanıcısıysanız, Beta 4’ü cihazınıza yüklemek için Android Beta Programına kaydolabilirsiniz. Android 14’ün kararlı sürümünün Ağustos ayında yayınlanması bekleniyor.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz