Android kullanıcıları, Hareketli Emojiler özelliğine kavuşuyor!

0

Google tarafından 2014 yılında Android telefonlar için kullanıma sunulan Mesajlar uygulaması, güncelleme almaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimini yükseltmek için uygulamaya sürekli yeni özellikler ekleyen Google, son olarak Android için Mesajlar’a hareketli emojiler özelliği ekliyor.

Android için Google Mesajlar’a Hareketli Emojiler özelliği geliyor!

Twitter üzerinden bazı Android kullanıcıları, Google Mesajlar uygulamasına hareketli emojiler geldiğine dair paylaşımlar yapmaya başladı. Dijital içerik üreticisi Mishaal Rahman ise bu yeni özelliği doğruladı.

Yukarıdaki tweetten de görebileceğiniz üzere gülmek, sevinmek ve kaplumbağa gibi popüler emojiler hareketli şekilde gönderilebiliyor. Bu özelliğin diğer emojileri destekleyip desteklemediği ise şimdilik bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir – Android kullanıcıları üzgün: Google Mesajlar’da can sıkan sorun!

Aktarılanlara göre Hareketli Emojiler, yalnızca Google’ın SMS/MMS’i daha işlevli hale getiren RCS “Rich Communication Services” (Zengin İletişim Hizmetleri) özelliğini aktif eden kişiler kullanabiliyor. Bu özellik, aynı zamanda okundu bilgisi, yazma göstergesi ve yüksek kalitede görsel gönderebilme gibi WhatsApp’ta olan önemli işlevleri de kazandırıyor.

Android için Google Mesajlar'a Hareketli Emojiler özelliği geliyor

Google Mesajlar için yayımlanan beta güncellemesinde fark edilen Hareketli Emojiler özelliğinin ne zaman herkesin kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat tahminler, önümüzdeki haftaları işaret ediyor.

Bunun yanı sıra Google’ın klavye uygulaması Gboard için de bir yenilik var. Telegram’da paylaşılan bir videoya göre bazı kullanıcılar, artık yanlışlıkla sildikleri yazıları geri alabilecekler. Kullanıcı deneyimini yükseltecek bu özellik de henüz beta sürecinde ve ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Android için Google Mesajlar'a Hareketli Emojiler özelliği geliyor

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Mesajlar uygulaması için gelen yeni Hareketli Emojiler özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz