Google’dan Android 14 Beta için son dakika güncellemesi!

0

Google, bir önceki beta sürümünden sadece bir hafta sonra Android 14 Beta 5 için küçük bir güncelleme yayınladı. Android 14 Beta 5.1 ile şirket, geçtiğimiz hafta boyunca kullanıcılar tarafından bildirilen çeşitli sorunları gidermeyi amaçlıyor.

Android 14 Beta 5.1 ile çözülen sorunlar neler?

UPB5.230623.005 yapı numarasını taşıyan yeni Android beta güncellemesi; Pixel 4a, Pixel 5, Pixel 6, Pixel 7, Pixel Fold ve Pixel Tablet dahil olmak üzere Android 14 Beta 5 almış tüm Pixel cihazlarına sunuldu. İlerleyen süreçte diğer markaların cihazlarına da gelmesi bekleniyor.

Sürüm notlarına göre Beta 5.1, Sabit Arama Numarası (FDN) etkinleştirildiğinde bazı cihazların SIM kartı algılamayı durdurmasına neden olan bir sorunu gideriyor. Ayrıca 5G teknolojisini kullanan ağlarda bağlantının kesilmesiyle ilgili bir sorunu da çözüyor.

İlginizi Çekebilir – Android 14 Beta 5 yayınlandı!

Güncellemeyle birlikte Google, bazı cihazlarda kilit açıldıktan sonra ana ekranın boş görüntülenmesine neden olan hatayı çözdüğünü ifade etti. Ayrıca Pixel Fold’un Android 14‘de yaşadığı performans sorunları nedeniyle canlı duvar kağıdı geçici olarak devre dışı bırakıldı.

Yaklaşık 25 MB boyutundaki güncellemenin, tüm kullanıcılara ulaşması yaklaşık bir hafta kadar sürecek. Beta 5.1’i daha hızlı kurmak isteyen kullanıcılar, beta yazılımını elle yükleyebilir.

Android 14 için kademeli güncelleme, Google’ın bu yılın sonlarında yayınlayacağı kararlı sürüm öncesinde hataları gidermesini sağlıyor. Şirket, beta sürümlerinde performans sorunları ve çökmeler yaşanabileceğini bildiriyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz