Android 14 Beta 5 yayınlandı! İşte tüm yenilikler

0

Google, Android 14 için kararlı sürümden önceki son beta güncellemesini paylaştı. Beşinci beta, çeşitli hata düzeltmeleri ve optimizasyonlar içeriyor. Android 14 Beta 5 ile kullanıcılar, Google’ın yeni özelliklerine erkenden erişme şansına sahip oldu.

Android 14 Beta 5 ile kritik sorunlar çözüldü

Android 14 Beta 5, Temmuz’da paylaşılan Beta 4.1 ile ele alınmayan bazı önemli sorunları gideriyor. Google’ın açıklamasına göre, beta programı sona ererken kullanıcılara yönelik önemli bir yenilik sunulmadı. Sürüm notlarında kullanıcı arayüzü, kamera, bağlantı, pil ömrü, bildirimler ve daha fazlasıyla ilgili hatalar için 30’dan fazla düzeltme yer alıyor.

Çözülen en önemli sorunlardan bazıları TalkBack ekran okuyucu sesi, Wi-Fi ile batarya tüketimi, parmak izi sensörü hataları, Wi-Fi üzerinden ses etkinleştirme ve Pixel Fold’da sistem düğmesi düzeltmelerini içeriyor. Güncelleme ayrıca Pixel cihazlarında görülen kapanıp açılma sorunlarını da ele alıyor.

İlginizi Çekebilir – Android sistem güncellemesi nasıl yapılır?

UPB5.230623.003 sürüm numaralı yeni güncelleme, ayrıca Ağustos 2023 güvenlik paketini de içeriyor. Google, Beta 5’in bir “sürüm adayı” derlemesi olduğunu, yani Android 14’ün herhangi bir son dakika sorunu beklenmeden kullanıcılara sunulacak kadar kararlı hale geldiğini söylüyor.

Beta 5 güncellemesi, Pixel Fold ve Pixel Tablet dahil olmak üzere Pixel cihazlara sunulmaya başlandı. Beta programına kayıtlı kullanıcılar yakında güncelleme bildirimini almaya başlayacak. Ayrıca Pixel olmayan ancak beta programı yürüten modellere de ay sonuna kadar gelmesi bekleniyor.

Android 14’ün gelişmiş çoklu görev, özelleştirilebilir kilit ekranı ve gelişmiş gizlilik kontrolleriyle sunulduğunu da belirtelim. Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz