Google’dan son dakika kararı: Android 14, sürpriz bir tarihe ertelendi!

0

Google’ın kararlı Android 14 sürümü için son hazırlıklarını yaptığını biliyoruz. Android 14’ün Eylül ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak yeni raporlar, işletim sisteminde bir ay kadar gecikme olacağını ortaya koydu. Android 14 çıkış tarihi ne zaman?

Android 14 çıkış tarihi 4 Ekim mi oldu?

Android ile ilgili önemli paylaşımlar yapan bir Twitter kullanıcısı, Google’ın son dakikada bir karar aldığını iddia etti. Buna göre Android 14’ün lansmanını 4 Ekim’e ertelendi.

Android 14 sürüm notlarında belirtilen güvenlik açığı paketinin, 4 Ekim’de yayınlanacağını iddia etti. Bu tarihin ise kararlı sürümün yeni çıkış tarihi olduğunu belirtti. Daha da önemlisi, 4 Ekim tarihinde Google, yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerini tanıtacak. Made By Google lansmanıyla birlikte Android 14 görücüye çıkabilir.

İlginizi Çekebilir – Google’dan yeni uyarı: Android’in son güncellemesini yüklemezseniz…

Gecikme yaşanmamış olsaydı Android 14’ün Eylül ayının ortasında çıkması muhtemel görünüyordu. Google resmi olarak lansman tarihi belirtmemiş olsa da, birçok üretici kararlı sürümün çoktan yayınlanmış olması gerektiğini düşünüyor.

Google’ın bu kararı bazı üreticileri zorlayacak gibi duruyor. Örneğin OnePlus, Android 14 tabanlı OxygenOS 14 sürümünü 25 Eylül’de açmayı planlıyordu. Android 14’ün resmi olarak 4 Ekim’de çıkması, OnePlus’ın da bu zaman dilimine göre ertelemesine yol açabilir.

Android 14’ün gelişmiş çoklu görev, özelleştirilebilir kilit ekranı ve gelişmiş gizlilik kontrolleriyle sunulduğunu da belirtelim.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz