Google, telefonları çökerten Android 14 hatasına karşı uyardı!

0

Google, Android 14 sistemine yükseltildikten sonra Pixel cihazlarını etkileyen hatayı kabul etti. Daha önce bildirdiğimiz üzere, Pixel cihazlarının depolama sorunları yaşadığı ve Android 14’ten sonra kullanılamaz hale geldiğini gördük. Google bunu araştırdığını söyledi.

Android 14, depolama sorunu yüzünden Pixel’leri bozdu

Sosyal medyada ve Google forumlarında şikayetlerde bulunan Pixel 6 sahipleri, Android 14’ten tatmin olmadı. En yaygın şikayetler arasında, depolamada boş alan olmasına rağmen, depolamanın dolu olduğunu belirten hatalar bulunuyor. Kullanıcılar Android 14 ile depolama alanına erişemediklerini veya herhangi bir dosyayı silemediklerini söylüyor.

Android 14

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Google sözcüsü ise geliştiricilerin depolama sorunu raporlarını incelediğini söyledi. Google’ın takibine göre 350’den fazla Pixel sahibi, bu sorunla karşılaştı. Başlangıçta yalnızca Pixel 6 serisini etkilediği düşünülse de, sonraki raporlar diğer modellerin de benzer sorunlar yaşıyor olabileceğini gösterdi.

İlginizi Çekebilir – Blackview Shark 8 tanıtıldı! İşte özellikleri

Kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen testler ise çok hesaplı cihazlarda bu sorunun yaşandığını ortaya koydu. Tek hesaplı cihazlarda Android 14’ün depolama hatalarına neden olmadığı, ancak profiller arasında geçiş yaparken sık sık çökme yaşandığı belirtildi.

Konuyla ilgili kullanıcıları doğrulayan Google, yeni güncellemeyle birlikte bu sorunu düzeltmeye öncelik verdiğini belirtti. Ancak yeni paketin ne zaman dağıtıma çıkacağıyla ilgili tarih vermedi.

Android 14 özelleştirme, gizlilik ve erişilebilirlik özellikleriyle Ekim ayı başında piyasaya sürüldü. Yazılım güncellemesi şu anda Google’ın çeşitli Pixel modellerinde indirilebilir durumda.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz