Android 14, iPhone’da olmayan kilit ekranı özelliğini alıyor!

0

Android 14, kilit ekranı için dikkat çeken bir yenilik alıyor olabilir. Performans geliştirmelerinin yanı sıra Google, Android 14 ile kullanıcılara gelişmiş özelleştirme seçenekleri sunmak istiyor. Twitter’da yapılan yeni bir paylaşım, Android 14’ün kilit ekranındaki saat özelleştirme yeteneklerini gözler önüne serdi.

Android 14 ile kilit ekranı, saat özelleştirme yetenekleri kazanıyor

Bir Android geliştiricisi, Android 14 Beta 2 sürümünde keşfedilen kilit ekranı saat özelleştirme seçeneklerini paylaştı. Android 14’ün Duvar Kağıdı ve Stil uygulaması, kilit ekranı saatinin özelleştirilmesini kolaylaştıracak. Bu seçenekler; kullanıcılara saat görünümü, rengi ve boyutunda değişiklikler yapmasını sağlayacak.

Kullanıcılar, sistem tarafından sağlanan renk paletinden ve kilit ekranı duvar kağıdı renginden bağımsız olarak saatin rengini değiştirebilecek ve yoğunluğunu ayarlayabilecek. Ek olarak ikinci bir sekme ise saat boyutu için seçeneklere yer verecek. Halihazırda Android’de saat boyutu küçük/büyük olarak iki şekilde belirleniyor.

Android 14, batarya sağlığı takip etme uygulaması alabilir

Öte yandan, yeni Android sürümünde bataryayla ilgili önemli bir değişiklik olması bekleniyor. Buna göre Android 14, BatteryManager API’ı kullanıma sunacak. Bu da akıllı telefonun batarya ömrü hakkında kullanıcıya resmi olarak daha fazla bilgiye verecek.

Pil durumu verilerinin doğruluğunun değişebileceğini belirtmek gerekiyor. Ancak Google tarafından batarya takibi için yeni bir özellik eklenmesi dikkat çekiyor. Bu özelliklerin Android 14 Beta 3’e dahil edilerek daha fazla test kullanıcısına sunulması bekleniyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz