Android 14 Beta 3 ile ikonik tasarım değişiyor!

0

Google, Android 14 ile birlikte büyük ekranlı cihazlara yönelik kullanım alışkanlıklarını değiştiriyor. Pixel Fold ve Pixel Tablet’in piyasaya sürülmesiyle birlikte, tasarımda bir dizi yeniliğe gidildi. Buna göre Android 14 Beta 3 ile mouse imleci çok daha modern bir görünüm kazanıyor.

Google, Android 14 Beta 3 ile mouse imleci ve dahasını modernleştiriyor

Android geliştiricisi Mishaal Rahman tarafından fark edilen yeni mouse imleci, Windows veya MacOS’taki tasarımdan oldukça farklı. Android 13 ve önceki sürümlerin köşeli okundan farklı olarak daha yuvarlatılmış bir tasarıma yer veriyor. Bazı kullanıcılar yeni imleci “köşeleri yuvarlatılmış kağıt uçağa” benzetti.

Google ayrıca Android 14 ile birlikte imlecin gövdesini kaldırmayı tercih etti. Bu da ekranda daha az yer kaplayan bir üçgen tasarımını ortaya koyuyor. Bu değişiklik, Android uygulamalarının dokunma alışkanlarıyla uyumlu görünüyor.

Beta 3 yayımlandı! İşte yenilikler

Yeni imleç tasarımında Material You tarzını görmek de mümkün. Google, yuvarlatılmış köşeleri birleştirerek Android 14’te farkını ortaya koydu. Tüm bunlar küçük bir değişiklik gibi görünse de, Android’in kullanıcı deneyimini geliştirmeyi vadediyor.

Google ayrıca Beta 3 ile pil tasarrufu ve yeni bir şarj göstergesine dikkat çekiyor. Ayrıca Beta 3, Android 11’in sevilen özelliği olan dokunmatik yüzey hareketlerini geri getiriyor.

Android 14 Beta 3, Pixel model akıllı telefonlar için dağıtılmaya başlandı. Ne yazık ki şu anda erişebilen cihaz sayısı oldukça sınırlı. Kararlı sürüm ile birlikte model yelpazesi artacaktır.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz