Android 14 QPR1 Beta 2.2 güncellemesi yayınlandı: Onlarca hata çözüldü!

0

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz haftalarda yeni Android sürümü olan Android 14’ü kullanıma sundu. Bu işletim sistemini destekleyen akıllı telefon modelleri yavaş yavaş güncelleme alıyorken Google da geliştirme sürecine devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Android 14 QPR1 Beta 2.2 sürümü çıktı.

Android 14 QPR1 Beta 2.2 güncelleme notları

Android 14 QPR1 Beta 2.2 sürümünün güncelleme notlarına baktığımızda pek çok önemli hatanın çözüme kavuştuğunu görüyoruz. Bunlar arasında telefonun bazen çökmesine veya yeniden başlatılmasına, performansın olması gerektiğinden düşük olmasına sebebiyet veren sorunlar da yer alıyor.

Android 14 QPR1 Beta 2.2 güncelleme notları

Android 14 QPR1 Beta 2.2 sürümlü güncelleme Pixel 5a ve ondan daha yeni modeller için yayınlandı. Bu güncelleme yeni bir özellik getirmiyor fakat onlarca hatayı çözüme kavuşturuyor.

İlginizi Çekebilir – Android’in sevilen oyunu sonunda ücretsiz oldu! Ama bir şartla

İşte çözülen hatalar;

 1. Bazen cihazların çağrı almasını engelleyen bir sorun düzeltildi.
 2. Hızlı Ayarlar kutucuğuna dokunulduğunda veya uzun basıldığında bazen ilgili uygulamanın veya ayarlar menüsünün başlatılamaması sorunu düzeltildi.
 3. Sistem yazılımı güncellemelerini kontrol ederken bazen Ayarlar uygulamasının çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 4. Cihaz Aynalamanın Pixel Fold cihazlarıyla düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun düzeltildi.
 5. Bazen büyük ekran kullanıcısının uygulama başına geçersiz kılmalarına ilişkin sistem ayarlarının yüklenmesini engelleyen bir sorun düzeltildi.
 6. Bazen bir uygulama belirli bir kamera modunu istediğinde Kamera HAL’nin yanlış ayar profilini uygulamasına neden olan sorun düzeltildi.
 7. Erişilebilirlik büyütme modunun hızlı bir şekilde değiştirilmesi durumunda bazen sistem kullanıcı arayüzünün veya cihazın çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 8. Boş işaretçi istisnası nedeniyle bazen paket yükleyicinin çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 9. Bazen boş işaretçi istisnası nedeniyle sistem başlatıcının çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 10. Cihaz yeniden başlatılana kadar Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısını engelleyen bir sorun düzeltildi.
 11. Yüz Tanıma Kilidi güvenilirliğiyle ilgili sorunlar düzeltildi.
 12. Bazen cihazın kilit açma animasyonunun kesintiye uğramasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 13. Her zaman açık görüntüleme modundan kilit ekranına geçiş sırasında bazen ekranın titremesine neden olan sorun düzeltildi.
 14. Kullanıcı bildirim gölgesini açmak için işaret ettiğinde animasyonun hatalı görüntülenmesine neden olan sorun düzeltildi.
 15. Bazen sistem kullanıcı arayüzünün çökmesine veya gereğinden fazla bellek tüketmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 16. Cihaz kilitlendikten ve kilidi açıldıktan sonra resim içinde resim penceresinin yuvarlatılmış köşelerle görüntülenmeyi durdurmasına neden olan sorun düzeltildi.
 17. Bazen cihazdan cihaza aktarım verilerinin yanlış bir hesaba kaydedilmesine neden olan sorun düzeltildi.
 18. Aygıtın yazı tipi ölçeği artırıldığında bazı kullanıcı arayüzü öğelerinin hatalı şekilde oluşturulmasına neden olan sorun düzeltildi.
 19. Son uygulamaların listesi görüntülenirken bazen bir uygulama simgesinin iş profili rozetinin yanlış yerde görüntülenmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 20. Her zaman açık ekran özellikleri etkinleştirildiğinde bazı metinlerin yanlış renklerde görüntülenmesine neden olan sorun düzeltildi.
 21. Bazen cihazın çökmesine ve yeniden başlatılmasına neden olan sorunlar düzeltildi.
 22. Cihaz Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra bile mobil ağ bağlantısı tarafından hâlâ ek güç tüketilmesine neden olan sorun düzeltildi.
 23. Uyarlanabilir Ses etkinleştirildiğinde sesin oynatılamaması veya kesintiye uğraması sorunu düzeltildi.
 24. Uzamsal ses kullanılırken ses oynatmayla ilgili sorunlar düzeltildi.
 25. Bazen Wi-Fi hizmetinin kesilmesine ve cihaz yeniden başlatılana kadar bağlantı kurulamamasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 26. Durum çubuğundaki pil seviyesinin bazen geçici olarak %0 olarak görüntülenmesi sorunu düzeltildi.
 27. Pixel Fold ve Pixel Tablet cihazlarda, bir uygulamayı başlattıktan hemen sonra görev çubuğundaki “Tüm Uygulamalar” düğmesinin yavaş görünmesine neden olan sorun düzeltildi.
 28. Pixel Fold cihazlarda, cihazın kilidi açıldığında ve aynı anda açıldığında kilit ekranının bazen hala görüntülendiği bir sorun düzeltildi.
 29. Pixel Tablet cihazlarda, ikincil bir kullanıcı farklı bir canlı duvar kağıdı seçtikten sonra bazen birincil kullanıcının canlı duvar kağıdı seçiminin geçersiz kılınmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 30. Pixel Tablet cihazlarda, son uygulamalar listesinden bir uygulamaya dönmek için dokunulduğunda düzgün olmayan bir animasyona neden olan bir sorun düzeltildi.
 31. Pixel Tablet cihazlarda, kablolu bir kulaklık bağlıysa ses düzeyi ayarlanırken sesin çıkmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 32. Pixel Tablet’te, kullanıcının ekran koruyucu etkinken parmak izini kullanarak cihazın kilidini açması durumunda, cihaz kilitliyken açık olan uygulama yerine Ana ekrana dönmesine neden olan sorun düzeltildi.
 33. Nadir durumlarda bellek bozulmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 34. Sistem kararlılığını, performansını ve bağlantısını etkileyen çeşitli sorunlar düzeltildi.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz