Google’dan güncelleme: Android 14 QPR1’de saç baş yoldurtan hatalar çözüldü!

0

Google, hataları gideren ve kararlılığı artıran Android 14 QPR1 güncellemesinin ikinci beta sürümünü yayınladı. Android 14 QPR1 Beta 2 paketi, önemli değişiklikleri ele alan sürüm notlarıyla birlikte bu hafta resmi olarak duyuruldu.

Android 14 QPR1 Beta 2 neler sunuyor?

Yeni betadaki en büyük düzeltmelerin arasında Bluetooth ile cihaz bağladıktan sonra Ayarlar uygulamasının çökmesi sorunu yer alıyor. Ayrıca ekran kaydırma sırasında ara sıra görülen animasyon takılması da giderilmiş durumda.

Google, belirli hatalara ek olarak, QPR1 Beta 2’nin Pixel cihazlarında genel sistem kararlılığını arttırdığını ve performans geliştirmeleri yaşattığını ifade etti. QPR1 için yayınlanan beta güncellemesi, hataları gidermeyi ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi, üç modeli için Android 14 güncellemesl yayımladı!

129MB boyutundaki yeni paket aynı zamanda Ekim 2023 güvenlik güncellemesini de içeriyor. Google, kullanıcıların karşılaştıkları hataları veya sorunları bildirmelerine yardımcı olmak için Android Beta Geri Bildirim uygulaması da başlattı.

Beta için uyumlu cihazlar arasında Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a ve Pixel Tablet yer alıyor. Ayrıca geliştiriciler, Android Studio emülatörü üzerinde de erişebilecek.

QPR1 Beta 2, test kullanıcılarına otomatik olarak sunulmuş durumda. Ancak isterseniz Ayarlar > Sistem Güncelleme aracılığıyla indirilebilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz