Google’dan Android 14 kullanıcılarını sevindiren güncelleme!

0

Google, Android 14 QPR2 Beta 3.1 güncellemesini yayınlayarak en yeni Android sürümündeki hata ve kararlılık sorunlarını giderdi. Güncelleme, Android kullanıcı arayüzüne çeşitli değişiklikler getiren son büyük beta sürümünden iki hafta sonra yayınlandı.

Android 14 QPR2 Beta 3.1 sürüm notları

QPR2 Beta 3.1 yeni özellikler eklemek yerine, halihazırdaki sorunları gidermeye odaklanıyor. Güncellemeyi alan cihazlar arasında Pixel 5a’dan 7a’ya kadar olan telefonlar, Pixel Tablet, Pixel Fold ve Pixel 8 ve 8 Pro yer alıyor.

Çözülen sorunlar arasında Oyun Panosu gibi bazı yerel uygulamaların yatay modda açılmaması, parmak izi kilidi açma hataları, hızlı ayarlar iletişim kutularının genişletilmesi bulunuyor. Google ayrıca yedeklemeden sonra varsayılan arama motorunun değişmesi sorununu da giderdi.

İlginizi Çekebilir – Google’dan her bütçeye uygun telefonlar! Pixel 8a ve Pixel 9 ortaya çıktı

Google’a göre aramalarda ses kalitesi, cihaz klavye ayarları, eksik çeviriler, resim içinde resim ölçeklendirmesini etkileyen hatalar düzeltildi.

Pixel Fold’a özel çözülen sorunlar arasında cihazın kilitlendikten ve açıldıktan sonra boş arayüz hatası bulunuyor. Ekranın sürekli açık kalması ve gezinme düğmelerinin kaybolmasıyla ilgili Pixel Tablet hataları da giderildi.

QPR2 Beta 3.1 güncellemesi; Pixel cihazlarda performans, bağlantı, kamera ve erişilebilirlikle ilgili sorunlara yönelik düzeltmeler içeriyor. Kararlı QPR2 dağıtımı öncesinde, Android 14 sahiplerinin yeni özellikleri test etmesini sağlıyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz