iPhone’ların sevilen kamera özelliği nihayet Android’e geliyor!

0

Android 14’ün akıllı telefonlara yeni erişilebilirlik seçenekler ve performans artışları kazandırması bekleniyor. Ancak geçtiğimiz günlerde yayınlanan QPR1 Beta 1’in beklenmedik bir özelliği devreye aldığı fark edildi. Android 14 ile telefonları bilgisayara bağlayarak webcam olarak kullanmak mümkün olacak.

Android 14, USB ile telefonları webcam’e dönüştürecek

Bu hafta yayınlanan Android 14 QPR1 Beta sürümünde “Webcam modu” keşfedildi. Adından da anlayacağınız üzere, Android telefonların USB kablosuyla Windows, Mac, Chromebook veya Linux bilgisayara webcam olarak bağlanmasını mümkün kılıyor.

Aslında halihazırda bu özelliğe erişmek mümkün, ancak Google Play’den ek uygulamalar indirmeniz gerekiyor. QPR1 Beta ile bu uygulamalara olan ihtiyaç ortadan kalktı ve artık ek yazılım gerekmiyor. Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra webcam’i seçmek yeterli olacak.

İlginizi Çekebilir – Android 14 QPR1 Beta 1, saç baş yoldurtan hataları çözüyor!

Bu destekle birlikte telefonun ön ve arka kameraları, bilgisayardaki uygulamalarda kullanılabiliyor. Zoom’dan WhatsApp’a kadar farklı uygulamalarda desteklenen webcam modu, ayrıca kamerada oynamalara da izin veriyor.

Kullanıcılar, telefon ekranından lensleri yakınlaştırabilir ve lensler arasında geçiş yapabilir. Bu sayede hem çok daha yüksek çözünürlüklü bir webcam hem de birden fazla kamera kullanmak mümkün olacak.

Apple’ın Continuity Camera isimli özelliği, iPhone’ların Mac cihazlarda webcam olarak kullanılmasına izin veriyor. Ancak Android’in yeni desteği USB bağlantısı gerektiriyor. Ancak Windows, Chrome OS, Linux ve Mac dahil olmak üzere popüler işletim sistemlerini destekliyor.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz