Android 14, iOS’ta olmayan yapay zeka özellikleri alıyor!

0

Google, yapay zeka alanına yaptığı yatırımlar ile adından söz ettirmeyi başardı. Haziran ayında düzenlenen I/O 2023 etkinliğinde birçok yeni özelliğini görücüye çıkarırken, Android 14 sisteminin yapay zeka yeniliklerine sahip olması bekleniyor. Bunların başında ChatGPT rakibi Bard’ın işletim sistemine dahil edilmesi.

Android 14 ile sunulacak yapay zeka özellikleri

Google CEO’su Sundar Pichai, Android 14’ün özellikle Bard sayesinde yapay zeka alanında önemli ilerlemeler içereceğini açıkladı. Belirli bir yenilik üzerinde durmasa da, Bard’ın birincil özellikler olmasını bekliyoruz.

Bard ilk aşamada Google Asistan’ın yerini alamasa da, kullanıcılara yardımcı olmak için çalışacak. Android 14’teki tekrarlayan görevleri basitleştirmek için kullanıcı faaliyetlerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlayacak.

ChatGPT’nin paralı özelliği Google Bard’a geliyor!

İlerleyen zamanlarda ise Bard’ın, Google Asistan’ın yerini alması bekleniyor. Ancak şu anda, yanlış cevaplar üretmesiyle de eleştiri konusu olduğunu düşünürsek, Asistan’a sadece alternatif olabileceğini belirtmek gerekiyor.

Android 14 ile birlikte cihazlardaki etkileşim de çok daha “konuşkan” hale gelecek. Buna göre telefon ve tablet kullanıcı ihtiyaçlarını daha iyi tahmin edebilecek. Örneğin, işte olduğumuzu belirttiğimizde, telefon otomatik olarak çalışma modunu etkinleştirerek dikkat dağıtan bildirim almanızın önüne geçecek.

Android 14’Ün ayrıca web siteleri otomatik olarak özetleyebilen Google Arama gibi çeşitli özellikler de alması bekleniyor. Yapay zeka içeren diğer Google uygulamalarıyla da daha sıkı entegrasyon sağlayacak.

Google bu yapay zeka özellikleriyle Android’i iOS’tan farklılaştırmak istiyor. Şu anda Apple’ın bu alanda daha sessiz kaldığını söylemek mümkün.

Peki sizler Android 14 yapay zeka özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz