iPhone’ların popüler özelliği Android telefonlara geliyor!

0

Android’de kişiselleştirme özelliklerini geliştirmeyi amaçlayan Google, bu kapsamda iOS 16 ile sunulan önemli bir özellik üzerinde çalışıyor. Teknoloji devinin, Android 15’le birlikte kilit ekranı widget desteğini getireceği ifade edildi.

Android 15 ile kilit ekranı widget desteği geri dönüyor

Kilit ekranı widget’ları, kullanıcıların kilit ekranlarına hava durumu, takvim etkinlikleri, bildirim ve diğer uygulamalardan gerçek zamanlı bilgileri görüntülemesini sağlıyor. Bu, kullanıcıların telefon kilidini açmadan temel bilgilere erişmelerine izin veriyor.

Kilit ekranı widget’ları desteği ilk olarak 2012 yılında Android 4.2 Jelly Bean’de kullanılmaya başlanmış, ancak 2014 yılında Android 5.0 Lollipop ile kaldırılmıştı. Apple ise iOS 16 güncellemesiyle iPhone’a kilit ekranı widget’larını ekledi. Bu durum ise Android’e geri dönmesi için talep yarattı.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp’a yeni bir mesaj gönderme seçeneği geliyor!

Google’ın planları kilit ekranı widget’larının Android 15 ile geleceğini ortaya koyuyor. Uygulanması halinde, Android kullanıcıları kilit ekranlarını, iOS’a benzer şekilde, dinamik widget’larla özelleştirebilecek.

Teknoloji devi aslında özelleştirilebilir kilit ekranı kısayolları ve saat arayüzleriyle Android 14’de önemli bir adım attı. Widget’ların geri dönüşü, bu özelleştirme yeteneklerini daha da ileriye taşıyacak.

Google’ın Android’de kilit ekranı widget’larını nasıl tasarlayıp uygulayacağı henüz belli değil. Ancak kilit ekranında önemli bilgiler görülebileceği ve kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağı düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz