Android kullanıcıları için hayati önem taşıyan özellik kullanıma sunuldu!

0

Teknoloji sürekli olarak gelişiyor ve hayati önem taşıyan alanlarda önemli bir rol oynuyor. Son olarak Google’ın sağlık alanındaki çalışmaları kapsamında teknoloji devinin bir şirket ile yaptığı ortaklık sonucunda Android telefonlara yeni bir hayati özellik eklendi. İşte ayrıntılar…

Android için hayati önem taşıyan yeni özellik!

Google, ABD merkezli RapidSOS şirketi ile önemli bir anlaşma yaptı. Bilmeyenler için RapidSOS, ABD’de acil sağlık servisi ile veri paylaşma hizmeti veren bir güvenlik şirketi.

Android için hayati önem taşıyan yeni özellik!

Bu ortaklık ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Android kullanıcıları, dilerlerse sağlık bilgilerini 911’i aradıklarında otomatik olarak paylaşabilir. Bu bilgiler arasında kan grubu, acil durum kişileri ve alerjiler gibi kritik bilgiler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir – POCO X3 Pro için son büyük yazılım güncellemesi yayımlandı!

RapidSOS, Google ile yaptığı anlaşma için şu açıklamayı yaptı;

 Bugün RapidSOS, RapidSOS kullanan acil durum müdahale ekiplerinin doğrudan Android cihazlardan gönderilen kritik tıbbi bilgileri ve acil durum iletişim verilerini almasına olanak tanımak için Android ELS desteğimizi genişlettiğimizi paylaşmaktan heyecan duyuyor . Kullanıcıların ne paylaştığına bağlı olarak bu bilgiler arayanın adını, alerjileri, ilaçları, önceden var olan rahatsızlıkları, acil durumda iletişime geçilecek kişileri ve daha fazlasını içerebilir.

RapidSOS

Bu özellik Android 12 ve daha üstü sürüme sahip Pixel akıllı telefonlarda kullanılabilir. ABD’deki okurlarımız, bu özelliği kullanabilmek için şu adımları takip etmeli;

  • 1. Adım: Kişisel Güvenlik uygulamasına giriş yapın.
  • 2. Adım: Bilgileriniz > Acil Durum Erişimi kısmına ulaşın.
  • 3. Adım: “Acil durum araması sırasında paylaş” seçeneğini aktif edin.

Türkiye’ye gelecek mi?

Hayati önem taşıyan bu özelliğin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Şirket, bu hizmetini diğer ülkelere de genişletmek isteyebilir. Bu doğrultuda şimdilik beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni Android özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz