Android Auto için sessiz sedasız güncelleme: Arayüz değişti!

0

Google tarafından yayımlanan ve bir arabaya bağlanarak telefonun araç göstergesi olarak kullanılmasını sağlayan Android Auto uygulaması, kısa süre önce güncellendi. Bu güncelleme, Google Asistan için önemli bir yeniliği de beraberinde getirdi. İşte ayrıntılar…

Android Auto 10 sürümü, Google Asistan için önemli bir yenilik getiriyor!

Google, geçtiğimiz yılki I/O 2022 etkinliğinde Android Auto için önemli bir arayüz güncellemesi yayımlanacağını açıkladı. Coolwalk kod adıyla bahsedilen bu yeni arayüzün duyurusunun ardından beta testleri başladı. Uzun süren bu testlerin ardındansa yeni arayüz, bu yılın başlarından beri yavaş bir şekilde güncelleme ile dağıtılmaya başlandı.

Android Auto 10 sürümü, Google Asistan için önemli bir yenilik getiriyor!

Bugün ise Google, sürpriz bir şekilde sessiz sedasız Android Auto için 10 sürümünü yayımladı. Fakat bu sürüm, demin sözünü ettiğimiz gibi büyük bir arayüz değişikliği getirmedi. Yalnızca Google Asistan için bir tasarım güncellemesi yapıldığı görülüyor.

İlginizi Çekebilir – Google’dan Play Store için tasarım değişikliği!

Yeni Android Auto sürümü ile birlikte Google Asistan, artık akıllı telefonlarda olduğu gibi alttan parlayarak beliriyor. Asistan, bundan önce üstte siyah bir çubuk ve logo şekliyle beliriyordu. Google’ın bu yeni arayüzü, 2019 yılında Pixel 4 modeli ile kullanılmaya başlandı.

Android Auto 10 sürümü, Google Asistan için önemli bir yenilik getiriyor!

Google Asistan için daha modern bir belirme arayüzü dışında ne yazık ki farklı bir yenilik yok. Fakat teknoloji devinin tasarım için güncellemelere devam etmesi bekleniyor. Bu bağlamda, yakın zamanda yeni bir sürüm yayımlanabilir.

Android Auto uygulamasını 10 sürümüne güncellemek için Play Store üzerinden yeni sürümü indirebilirsiniz. Eğer bir güncelleme görünmüyorsa, yeni sürümün sizin için henüz kullanıma sunulmamış olabileceğini belirtelim. Bunun için biraz beklemeniz gerekebilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Android Auto’daki Google Asistan için yeni belirme arayüzünü nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz