Google’dan Play Store için tasarım değişikliği!

0

Android akıllı telefonların uygulama mağazası olan Play Store, kısa süre önce güncellendi. Geçtiğimiz yıldan beri Google’ın Material You konseptine entegre edilmeye çalışılan uygulamada renk değişikliğine gidildi. İşte ayrıntılar…

Play Store uygulamasında renk değişikliği!

Google, Play Store’da pek çok yerde kullanılan ikincil renk olan yeşili mavi ile değiştirdi. Bu kapsamda aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere, uygulama hakkında sayfasındaki Install butonu ve geliştirici adı gibi ikincil renk kullanan alanlar, mavi ile değişti. Öte yandan ana sayfada da bir takım değişiklikler mevcut.

Play Store uygulamasında renk değişikliği!

Uzun yıllardır Play Store, ikincil renk olarak yeşili benimseyen bir tasarıma sahipti. Bu sebepten ötürü uygulama için renk değişikliğine gidilmesi de kullanıcılar tarafından garip karşılandı. Bu renk değişikliği, Google’ın Material You konseptine uygun olarak yapıldı.

İlginizi Çekebilir – Google Play Store’da can sıkan tasarım değişikliği!

Play Store’a giriş yaparsanız, yeni renkleri görebilirsiniz. Ancak, hala eski yeşil renk görünüyorsa, güncelleme henüz cihazınıza ulaşmamış demektir. Bu durumda biraz beklemeniz gerekiyor.

Google, Material You konseptini birçok uygulamasında ve hatta Android işletim sisteminde dahi kullanmaya başladı. Bu kapsamda Android Auto, Google Fotoğraflar ve Google Chrome gibi popüler uygulamalar, yeni bir tasarıma kavuştu. Google, Android 12 ile hayatımıza soktuğu Material You konseptini daha fazla uygulamaya yaymak için çalışmalarını sürdürüyor.

Play Store uygulamasında renk değişikliği!

Ayrıca, Google, mobil uygulama geliştiricilerinin de Material You konseptini kullanabilmeleri için destek sağlıyor. Örneğin, cross-platform uygulama geliştirme SDK’sı olan Flutter, bu konuda bir seçenek sunuyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Play Store’un yeni rengini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz