Nihayet: Kullanıcıları deliye döndüren Android Auto hatası için güncelleme yayımlandı!

0

Google tarafından geliştirilen ve Android telefonu arabanın ekranı haline getirmeye yarayan Android Auto uygulaması son günlerde kullanıcıları, sesli komut özelliği çalışmadığı için çileden çıkarmış durumda. Ancak neyse ki Google, söz konusu sorun için yakın zamanda bir güncelleme yayımladı.

Google, Android Auto uygulamasında sesli komut almama sorunu için güncelleme yayımladı!

Sesli komutlar artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki yapmak istediklerimiz için yalnızca birkaç dokunuş yapmak yerine artık konuşmayı tercih ediyoruz. Bu özellikle araba şoförleri başta olmak üzere pek çoğumuz için bir kolaylık sağlıyor.

Android Auto sesli  komut almama sorunu

Android Auto kullanıcıları son zamanlarda araba sürerken uygulamanın Asistan ile sesli komut alamadığına dair Google’a çeşitli raporlar yolladı. Öte taraftan bazı kişiler ise uygulama sürümünü düşürerek sorunu çözmeyi başardı.

İlginizi Çekebilir – Android Auto için sessiz sedasız güncelleme: Arayüz değişti!

Teknoloji devi ise çok fazla şikayet gelmesinin ardından kısa süre önce yeni bir sürüm yayımladığını açıkladı. Sizler de bu sürüm için güncelleme alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Adım 1: Telefonunuzdan Play Store uygulamasını açın.
  • Adım 2: Android Auto uygulamasının sayfasına girin.
  • Adım 3: Güncelle butonuna tıklayarak uygulama sürümünü yükseltebilirsiniz.
Android Auto sesli  komut almama sorunu

Eğer güncelleme görünmüyor ise sizin için yeni bir sürüm gelmemiş demektir. Bu noktada ne yazık ki yapabileceğiniz bir şey yok. Zira güncelleme dağıtımı kademeli olarak yapılıyor ve şimdilik yalnızca beklemeniz gerekiyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Android Auto uygulamasında sesli komut sorunu ile karşılaştınız mı? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz