Discord, Android’de baştan aşağı değişti! İşte tüm yenilikler

0

Discord, kullanıcı organizasyonunu geliştirmek amacıyla Android uygulama arayüzünü yeniden tasarladı. Çoğu kullanıcı yenilenen arayüzü beğenmiş olsa da, bazı kişilerin “ana akım sosyal platformları” taklit ettiğini düşünmesine yol açtı.

Android ve iOS için güncellenen uygulama, mesajlar ve sunucu grupları aracılığıyla iletişim kurmayı daha belirgin hale getirmeyi amaçlıyor. Buna göre Mesajlar ve Sunucular için ayrı sekmeler sunuyor.

Discord ayrıca platform genelinde ve ayarlar içinde arama özelliklerini de geliştirdi. Görsel karışıklığı azaltmak için, bildirim rozetleri artık görüntülendikten sonra kayboluyor. Bu da uygulamada sürekli görünen rozetlerin sadece bildirim çubuğunda olacağı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir – Google, ChatGPT’ten güçlü yapay zekasını Android’e getiriyor!

Özelleştirme seçenekleri arasında yer alan Midnight adlı karanlık tema, OLED cihazlarda pil ömrünü korumak için uygulamayı siyah renge dönüştürüyor. Yeniden tasarım; çevrim içi olan arkadaşları ve son etkinliklerini gösteren özellikleri daha da ön plana çıkarıyor. Sık kullanılan konuşmalar da hızlı erişim için favorilere eklenebiliyor.

Discord, yeni tasarlanan arayüz ile amacının daha iyi bir organizasyon yaratmak olduğunu ifade etti. Bu tasarımla birlikte Discord, sadece oyuncular arasında tüm kullanıcıları birleştiren bir iletişim ağı olmak istiyor.

Android için yeni Discord tasarımının deneyimi nasıl etkileyeceğini zamanla göreceğiz. Ancak Discord’u popüler kılan basit araüyüzünden çok uzakta kaldığını söylemek mümkün.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz